پوند استرلینگ با مقاومت شدیدی روبرو شد زیرا فعالیت کارخانه های بریتانیا برای دوازدهمین ماه متوالی منقبض شد


اشتراک گذاری:

 • پوند استرلینگ پایین ترین سطح هفته قبل را آزمایش می کند زیرا شاخص اولیه S&P Global PMI بریتانیا همچنان ضعیف بود.
 • فعالیت کارخانه های بریتانیا دوازدهمین انقباض متوالی را به ثبت رساند زیرا BoE نرخ های بهره را به شدت افزایش داده است.
 • چشم انداز اقتصادی امیدوارکننده به نظر نمی رسد زیرا نرخ های بهره بیشتری توسط بانک مرکزی بریتانیا در حال آماده شدن است.

تنها مهم‌ترین عامل مؤثر بر ارزش پوند استرلینگ، سیاست‌های پولی است که توسط بانک انگلستان تعیین می‌شود. BoE تصمیمات خود را بر این اساس استوار می کند که آیا به هدف اصلی خود یعنی “ثبات قیمت” دست یافته است – نرخ تورم ثابت در حدود 2٪. ابزار اصلی آن برای دستیابی به این امر، تعدیل نرخ بهره است.
زمانی که تورم خیلی بالا باشد، BoE سعی می کند با افزایش نرخ بهره آن را مهار کند و دسترسی مردم و کسب و کارها به اعتبار را گران تر کند. این به طور کلی برای پوند انگلیس مثبت است، زیرا نرخ‌های بهره بالاتر بریتانیا را به مکانی جذاب‌تر برای سرمایه‌گذاران جهانی برای پارک پول خود تبدیل می‌کند.
وقتی تورم خیلی پایین می‌آید، نشانه کند شدن رشد اقتصادی است. در این سناریو، BoE کاهش نرخ بهره را برای کاهش اعتبار در نظر می‌گیرد تا کسب‌وکارها برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مولد رشد وام بیشتری بگیرند.

یکی دیگر از اطلاعات مهم منتشر شده برای پوند استرلینگ، تراز تجاری است. این شاخص تفاوت بین درآمد یک کشور از صادرات خود و آنچه را که برای واردات در یک دوره معین هزینه می کند را اندازه گیری می کند.
اگر کشوری صادرات بسیار مورد تقاضا را تولید کند، ارز آن صرفاً از تقاضای اضافی ایجاد شده از سوی خریداران خارجی که به دنبال خرید این کالاها هستند، سود خواهد برد. بنابراین، تراز خالص تجاری مثبت یک ارز را تقویت می کند و بالعکس برای تراز منفی.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/pound-sterling-bulls-face-wrath-of-higher-interest-rates-downbeat-pmi-data-202307240930

پوند استرلینگ (GBP) قدیمی ترین واحد پول در جهان (886 پس از میلاد) و واحد پول رسمی انگلستان است. طبق داده های سال 2022، این چهارمین واحد پرمعامله برای ارز خارجی (FX) در جهان است که 12 درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است، به طور متوسط ​​​​630 میلیارد دلار در روز.
جفت‌های معاملاتی کلیدی آن GBP/USD، با نام مستعار «کابل» هستند که 11 درصد از FX، GBP/JPY یا «اژدها» را که توسط معامله‌گران شناخته می‌شود (3 درصد) و EUR/GBP (2 درصد) تشکیل می‌دهند. پوند استرلینگ توسط بانک انگلستان (BoE) صادر می شود.

شرکت‌ها در بریتانیا تقاضای فعلی خود را برای اعتبار به تعویق انداخته‌اند تا از پرداخت تعهدات بهره بالاتر اجتناب کنند. چشم انداز اقتصادی این کشور امیدوارکننده به نظر نمی رسد زیرا بانک مرکزی بریتانیا انتظار می رود در ماه اوت نرخ بهره را بیشتر افزایش دهد. انتظار می رود شرایط اشتغال در آینده با فشار ناشی از تضعیف فعالیت های اقتصادی مواجه شود.

حرکت‌های بازار دیلی دایجست: پوند استرلینگ در حال حرکت است زیرا PMI جولای همچنان ضعیف است

 • پوند استرلینگ با فشار فروش مواجه است زیرا داده های اولیه PMI بریتانیا نشان می دهد که فعالیت اقتصادی در ماه جولای ضعیف تر از حد انتظار است.
 • شاخص PMI تولیدی انگلستان به 45.0 کاهش یافت که از 46.1 مورد انتظار و 46.5 ثبت شده در ژوئن کاهش یافت. این نشان دهنده دوازدهمین رکود متوالی در بخش تولید کشور است. رقم زیر 50.0 یک انقباض در نظر گرفته می شود.
 • PMI اولیه خدمات بریتانیا به ترتیب به 51.5 از اجماع و انتشار قبلی 53.0 و 53.7 کاهش یافت.
 • به نظر می رسد فعالیت های اقتصادی با خشم سیاست های پولی محدودکننده بانک انگلستان مواجه شده است.
 • سرمایه گذاران در مورد مقیاسی که بانک مرکزی انگلیس در ماه اوت نرخ بهره را افزایش خواهد داد، متفاوت به نظر می رسند.
 • فشارهای تورمی در بریتانیا حتی زمانی که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه ژوئن کاهش یافت، همچنان که مخارج مصرف کننده انعطاف پذیر است، همچنان ادامه دارد.
 • خرده فروشی ماهانه با سرعت 0.7% در ژوئن افزایش یافت که بیش از 0.2% افزایش مورد انتظار بود و از 0.1% مشاهده شده در ماه می شتاب بیشتری داشت. به طور سالانه، مخارج مصرف کننده 1.0 درصد کاهش یافته است، کمتر از برآوردهای کاهش 1.5 درصدی و انتشار قبلی کاهش 2.3 درصدی.
 • علیرغم کاهش تورم، هزینه های مصرف کننده شتاب بیشتری می گیرد زیرا قیمت بنزین پایین تر درآمد قابل تصرف بیشتری را برای خانوارها فراهم می کند.
 • فروش در خرده فروشان مواد غذایی ضعیف بود، احتمالاً به این دلیل که هزینه صرف غذا در بیرون به دلیل تعطیلات عمومی اضافی به مناسبت تاجگذاری پادشاه چارلز بیشتر بود.
 • حرکت انعطاف‌پذیر در مخارج مصرف‌کننده، آسایش ارائه شده توسط داده‌های تورم به‌طور شگفت‌آوری ملایم‌تر را جبران کرده است.
 • انتظارات افزایش چشمگیر نرخ بهره از سوی BoE در ماه آگوست بازگشته است زیرا تقاضای خرده فروشی خوش بینانه می تواند فشارهای تورمی را دوباره تحریک کند.
 • تورم ملایم در ماه ژوئن برای سیاستگذاران BoE تسکین می دهد، اما خطرات صعودی افزایش تورم هسته ای همچنان پابرجاست.
 • شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از تثبیت طولانی مدت در حدود ساعت 101.00 به سمت شمال سقوط می کند زیرا سرمایه گذاران در آستانه نشست سیاست پولی فدرال رزرو (فدرال رزرو) محتاط شده اند.
 • افزایش نرخ بهره 25 واحد پایه (bps) از سوی فدرال رزرو پیش بینی می شود که نرخ بهره را به محدوده 5.25٪ -5.50٪ می رساند.
 • سرمایه گذاران انتظار دارند که نرخ بهره در 26 جولای به اوج خود برسد و سپس تا پایان سال ثابت بماند.
 • سرمایه گذاران نظارت بر نرخ بهره فدرال رزرو را دنبال خواهند کرد. یک راهنمایی جنگ‌طلب ممکن است باعث ایجاد حالت ریسک‌پذیری شود.
 • هزینه های مصرف کننده ایالات متحده در ماه ژوئن به دلیل کاهش تقاضا برای اقلام با قیمت بالا با سرعتی ناچیز رشد کرد.

تجزیه و تحلیل فنی: پوند استرلینگ به میانگین متحرک نمایی نزدیک به 20 روز اصلاح می شود

پوند استرلینگ (GBP) تمام سودهای خود را که در روز جمعه منتشر شده بود تسلیم کرد زیرا داده های اولیه S&P Global PMI بریتانیا در ماه جولای کمتر از حد انتظار بود. جفت پوند/دلار آمریکا به دلیل انقباض فعالیت کارخانه‌ها و تاریک بودن بخش خدمات باعث ایجاد فشار بر پوند استرلینگ می‌شود. چشم انداز اقتصادی بریتانیا با خشم افزایش تورم و نرخ بهره بالاتر توسط بانک انگلستان (BoE) مواجه است.

پوند استرلینگ به مقاومت سفت زیر 1.2900 برخورد کرد زیرا شرایط بازار محتاطانه شده است. انتظار می‌رود که Cable پایین‌ترین سطح اخیر خود یعنی 1.2816 ثبت شده در روز جمعه را آزمایش کند. پیش از این، این دارایی پس از سنجش میزان پشتیبانی زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) یک حرکت بازیابی انجام داد. اگر کاهش بیشتر ادامه یابد، کابل پشتیبانی بعدی را در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 50 روزه در حدود 1.2700 خواهد یافت. حرکت صعودی کاملاً محو شده است، اما روند بلندمدت همچنان صعودی است.

سوالات متداول پوند استرلینگ

داده های منتشر شده سلامت اقتصاد را می سنجد و می تواند ارزش پوند استرلینگ را تحت تاثیر قرار دهد. شاخص هایی مانند تولید ناخالص داخلی، PMI تولید و خدمات، و اشتغال همگی می توانند بر جهت GBP تأثیر بگذارند.
اقتصاد قوی برای استرلینگ خوب است. نه تنها سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری را جذب می‌کند، بلکه ممکن است BoE را تشویق کند تا نرخ‌های بهره تعیین کند، که مستقیماً پوند را تقویت می‌کند. در غیر این صورت، اگر داده های اقتصادی ضعیف باشد، پوند استرلینگ احتمالا سقوط خواهد کرد.