پس از داده های اعتماد ایالات متحده، فروش دلار متوقف شد

سطوح مقاومت: 0.6900 (بالای ماه ژوئن)، 0.6950، 0.6980.
سطوح پشتیبانی: 0.6785، 0.6750، 0.6715 (میانگین متحرک ساده 20 روزه).


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-price-analysis-usd-sell-off-pauses-after-us-confidence-data-202307141602

نمودار روزانه AUD/USD

در پایان هفته، در حالی که بازدهی خزانه داری ایالات متحده تا حدودی بهبود یافت، استرالیا در برابر گرین بک مقداری از زمین خود را از دست داد و به حمایت دلار آمریکا کمک کرد. با این حال، این جفت ارز قرار است صعودی بیشتری داشته باشد زیرا انتظار می‌رود که فدرال رزرو (فدرال رزرو) به دنبال داده‌های تورم ملایم از ژوئن، شیب بیشتری داشته باشد.

از نظر داده ها، دانشگاه میشیگان (UoM) گزارش داد که شاخص اعتماد مصرف کننده آن در ماه ژوئیه از 65.5 قبلی به 72.6 افزایش یافته و مقداری حمایت از USD را فراهم کرده است.

در سمت استرالیا، سرمایه گذاران منتظر داده های بازار کار در هفته آینده هستند، از جمله ارقام تغییر اشتغال و نرخ بیکاری از ژوئن تا پنجشنبه آینده منتشر شود. علاوه بر این، سرمایه گذاران باید مراقب وضعیت چین باشند زیرا انتظار می رود دولت چین اقدامات محرکی را برای تقویت اقتصاد اعلام کند. در مورد بانک مرکزی استرالیا (RBA)، معاون بولاک به عنوان فرماندار جدید به جای فرماندار لو منصوب شد و قرار است دوره او در 18 سپتامبر آغاز شود.

سطوح AUD/USD برای تماشا

با وجود حرکت های نزولی روز جمعه، چشم انداز AUD/USD برای کوتاه مدت صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) در قلمرو مثبت قوی هستند در حالی که این جفت بالاتر از میانگین متحرک ساده 20، 100 و 200 روزه معامله می شود.

در یک هفته سخت برای دلار، گزارش شد که شاخص اصلی قیمت مصرف کننده (CPI) از ایالات متحده از ژوئن، به 4.8٪ سالانه در ژوئن کاهش یافت، در حالی که شاخص اصلی قیمت تولید کننده (PPI) به 2.6٪ سالانه در همان سال کاهش یافت. دوره زمانی. از آنجایی که به نظر می‌رسد بازارها پس از نشست ژوئیه در حال کاهش دوباره نرخ بهره هستند، بازدهی خزانه‌داری آمریکا کاهش یافت و دلار را با فشار شدید فروش مواجه کرد.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD به زیر 0.6850 عقب نشینی کرد و همچنان در انتظار افزایش 2.40 درصدی هفتگی است که بالاترین میزان آن در سال 2023 است.
  • داده های UoM US Confidence مقداری از USD را پشتیبانی می کند.
  • شاخص DXY زیر 100.00 تثبیت شد اما آسیب پذیر است.