پس از داده‌های PMI خدمات ISM ایالات متحده، افزایش ارزش دلار آمریکا از بین می‌رود

104.50 (سطح استاتیک) به عنوان اولین مقاومت برای DXY جلوتر از 105.00 (سطح روانی) تراز می شود. بسته شدن روزانه بالاتر از دومی می تواند خریداران بیشتری را به همراه داشته باشد و راه را برای یک بازگشت طولانی به سمت 105.60 باز کند (بازگردانی فیبوناچی 38.2٪، میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA)).

شاخص دلار آمریکا (DXY) در اوایل روز به بالای 104.00 شکست، جایی که فیبوناچی 23.6% اصلاحی روند نزولی نوامبر- فوریه قرار دارد، اما پس از داده های PMI به سمت آن سطح عقب نشینی کرد. با این وجود، شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه به راحتی بالای 50 می ماند و نشان می دهد که این جفت هنوز از نظر فنی نزولی نشده است.

دلار آمریکا (USD) در نیمه دوم روز دوشنبه قدرت خود را از دست داده است. شاخص دلار آمریکا (DXY)، که ارزش دلار آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز اصلی دنبال می‌کند، پس از صعود به 104.50 در اوایل روز، جهت خود را معکوس کرد و به منطقه 104.00 عقب‌نشینی کرد.

فدرال رزرو همچنین از انقباض کمی (QT) یا تسهیل کمی (QE) برای تنظیم اندازه ترازنامه خود و هدایت اقتصاد در جهت دلخواه استفاده می کند. QE به خرید دارایی های فدرال رزرو، مانند اوراق قرضه دولتی، در بازار آزاد برای تحریک رشد اشاره دارد و QT دقیقاً برعکس است. QE به طور گسترده ای به عنوان یک اقدام سیاست بانک مرکزی منفی USD در نظر گرفته می شود و بالعکس.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-continues-to-stretch-higher-following-nfp-inspired-rally-202306051027

فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) دو وظیفه دارد: حداکثر اشتغال و ثبات قیمت. فدرال رزرو از نرخ بهره به عنوان ابزار اصلی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کند اما باید تعادل مناسب را پیدا کند. اگر فدرال رزرو نگران تورم باشد، سیاست خود را با افزایش نرخ بهره برای افزایش هزینه استقراض و تشویق پس‌انداز سخت‌تر می‌کند. در این سناریو، دلار آمریکا (USD) احتمالاً به دلیل کاهش عرضه پول ارزش پیدا می کند. از سوی دیگر، اگر فدرال رزرو نگران افزایش نرخ بیکاری به دلیل کندی فعالیت اقتصادی باشد، می تواند تصمیم بگیرد که سیاست خود را از طریق کاهش نرخ بهره کاهش دهد. نرخ بهره پایین تر احتمالاً منجر به رشد سرمایه گذاری می شود و به شرکت ها اجازه می دهد افراد بیشتری را استخدام کنند. در این صورت انتظار می رود دلار ارزش خود را از دست بدهد.


اشتراک گذاری:

 • دلار آمریکا در جلسه روز دوشنبه آمریکا قدرت خود را از دست داد.
 • شاخص دلار آمریکا رشد روزانه خود را حذف کرد و به منطقه 104.00 بازگشت.
 • گزارش PMI خدمات ISM برای ماه می نشان از کاهش شتاب در بخش خدمات داشت.

در جهت نزولی، اگر DXY روز را زیر 104.00 ببندد، فشار نزولی می تواند افزایش یابد. در آن سناریو، 103.50 (سطح استاتیک) می تواند به عنوان پشتیبانی اولیه قبل از 103.00 (SMA 100 روزه) دیده شود.

سیاست فدرال رزرو چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

داده های ماهانه منتشر شده توسط ISM نشان داد که فعالیت های تجاری در بخش خدمات ایالات متحده در ماه مه به رشد خود ادامه داد، البته با سرعتی ملایم تر از ماه آوریل. PMI خدمات ISM از 51.9 در آوریل به 50.3 در ماه می کاهش یافت و انتظار بازار 51.5 را از دست داد.

محرک های بازار دیجست روزانه: دلار آمریکا جایگاه خود را پیدا می کند

 • جزئیات بیشتر گزارش ISM PMI نشان داد که شاخص قیمت‌های پرداخت شده از 59.6 به 56.2 و شاخص اشتغال از 50.8 به 49.2 کاهش یافته است.
 • آنتونی نیوز، رئیس کمیته بررسی کسب و کار مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) در مورد این داده ها، خاطرنشان کرد: «در نرخ رشد بخش خدمات کاهشی رخ داده است. “این بیشتر به دلیل کاهش اشتغال و ادامه بهبود در زمان تحویل (که منجر به کاهش شاخص تحویل تامین کننده می شود) و ظرفیت است که از بسیاری جهات محصول کاهش تقاضا است.”
 • اداره سرشماری ایالات متحده اعلام کرد که سفارشات کارخانه در ماه آوریل به دنبال افزایش 0.9 درصدی ثبت شده در ماه مارس، 0.4 درصد افزایش یافت.
 • شاخص‌های اصلی وال استریت در روز دوشنبه متفاوت افتتاح شدند. پس از زنگ افتتاحیه، S&P 500 بدون تغییر در روز، نزدک کامپوزیت 0.25 درصد افزایش و میانگین صنعتی داوجونز 0.25 درصد کاهش یافت.
 • بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از داده های PMI به سمت جنوب برگشت و به زیر 3.7 درصد رسید.
 • با توجه به CME Group FedWatch Tool، بازارها به احتمال بیش از 80 درصد قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو نرخ سیاست خود را در جلسه آتی بدون تغییر نگه دارد.
 • داده های ماهانه منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) در روز جمعه نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه می 339000 افزایش یافته است. این رقم با اختلاف زیادی از انتظار بازار 190000 فراتر رفت. خوانش 253000 آوریل نیز به 294000 افزایش یافت.
 • جزئیات اساسی گزارش بازار کار نشان داد که نرخ بیکاری از 3.4 درصد در مدت مشابه به 3.7 درصد افزایش یافته است. نرخ مشارکت نیروی کار بدون تغییر در 62.6٪ باقی ماند، در حالی که تورم دستمزد سالانه، همانطور که با تغییر در میانگین درآمد ساعتی اندازه گیری شد، از 4.4٪ به 4.3٪ کاهش یافت.
 • یوهای ایلام، تحلیلگر FXStreet، در مورد گزارش مشاغل ایالات متحده، گفت: “آیا اقتصاد ایالات متحده فرود نرمی را تجربه می کند؟ طبق آخرین حقوق و دستمزد غیرکشاورزی، بازار کار در حال کاهش است تا “سطح طلایی” – نه خیلی گرم و نه خیلی سرد. . برای بازارها، این به معنای رشد مداوم است، اما با تورم و نرخ بهره پایین تر. برای دلار آمریکا، به معنای پایین آمدن مسیر کمترین مقاومت است.
 • «احتمالاً در این گزارش به اندازه کافی نرم‌افزار وجود دارد که FOMC بتواند افزایش نرخ‌ها را در جلسه بعدی تصویب کند، اگرچه افزایش شدید حقوق و دستمزد در ژوئن، همراه با یک گزارش تورم ناامیدکننده دیگر، می‌تواند زمینه را برای افزایش نرخ در جولای فراهم کند.» اقتصاددانان بانک مونترال در مورد تأثیر بالقوه داده های نیروی کار بر چشم انداز سیاست فدرال رزرو گفتند.

تحلیل فنی: شاخص دلار آمریکا به طور خطرناکی به سطح فنی کلیدی نزدیک می شود