نفت خام از پایین ترین سطح سال 2023 جهش کرد

در این میان، WTI برای پنجمین روز متوالی سقوط کرد و قرائت‌های فنی روزانه حاکی از ادامه افت در آینده است. زمانی که پایین‌تر از پایین‌ترین حد فوق‌الذکر قرار گیرد، رکود می‌تواند به 62.41 دلار در دسامبر 2021 به پایین‌ترین حد ماهانه برسد. شکستن پایین تر از دومی احتمالاً باعث جذب خریدهای سفته بازانه خواهد شد و 60.00 دلار به عنوان یک مانع روانی اصلی عمل می کند. طلای سیاه در حال حاضر فروشندگانی در حدود 70.00 دلار پیدا می‌کند، با افزایش سود بالاتر از سطح بعید است که رونق بگیرد.


اشتراک گذاری:

  • آشفتگی مالی بر روحیه سرمایه گذاران تأثیر می گذارد و طلای سیاه را پایین می آورد.
  • WTI پس از ثبت پایین ترین سطح 2023 یعنی 65.22 دلار در هر بشکه، اندکی افزایش یافت.
بحران بانکی که هفته گذشته توسط بانک سیلیکون ولی (SVB) و Signature Bank آغاز شده بود، تشدید شد و Credit Suisse پس از رد کمک مالی سهامدار اصلی آن به شرکت، تحت محاصره قرار گرفت. بازارهای سهام علیرغم تلاش‌های مقامات برای اطمینان از اینکه بخش بانکی به اندازه کافی قوی است که با این وضعیت روبرو شود، سقوط کرد.

هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت در روز جمعه به 65.22 دلار کاهش یافت که پایین‌ترین قیمت از نوامبر 2022 است. در حال حاضر حدود 67.30 دلار در هر بشکه معامله می‌شود که در بحبوحه آشفتگی مالی که بر جو بازار تأثیر گذاشته، کاهش یافته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/wti-price-analysis-crude-oil-bounces-from-fresh-2023-lows-202303171631

با این وجود، پس از اینکه SVB رسما ورشکستگی خود را در روز جمعه اعلام کرد، نگرانی ها باقی ماند، در حالی که بانک دیگری به نام First Republic تحت نظارت قرار گرفت. شاخص های اروپا و آمریکا با قرمز معامله می شوند و در آستانه پایان هفته در محدوده منفی هستند.