مشاوره انتخاب رشته کنکور آزاد و سراسری در 13 قدم | darsjet

حدود ۵۰ درصد از انتخاب‌های خود را در این بخش قرار دهید تا شانس پذیرش خود را از دست ندهید. به همین ترتیب اگر این اتفاق برای جمعیت زیادی از داوطلبان بیافتد، هنگام اعلام نتایج نهایی با بسیاری از داوطلبان بر اساس رتبه‌های کمتری نسبت به رتبه‌ای که کسب کرده‌، رفتار خواهد شد. اما اگر آیکون بالا قرمز شده است که شما نمی توانید ثبت نام کنید که در این صورت پیشنهاد می کنم فایل انتخاب رشته ای را که قبلاً قیمتش ۲۰۰ هزار تومان بود و هم اکنون برای شما رایگان شده است را دانلود کنید و با دیدن آن اطلاعات دقیق و مناسبی برای انتخاب رشته پیدا کنید ‌. در صورتیکه رتبه شما بیشتر از رتبه آخرین نفر باشد، شما نمی توانید در دوره های روزانه و نوبت دوم انتخاب رشته کنید. تمام اطلاعات و اصولی که شما نیاز دارید برای انتخاب رشته برای تان آماده شده است.

  • شما با دانستن ترتیب اولویت بندی رشته های پرطرفدار کنکور تجربی و بهره گیری از بهترین مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی که توسط آکادمی کنکور مشاور صورت میگیرد میتوانید و نحوه انتخاب رشته که در ابتدای مقاله توضیح داده شده قطعا بهترین نتیجه را میتوانید بگیرید.
  • ضمناً برخی از دانشگاه‌ها به دلیل کمبود خوابگاه، اولویت‌ را به رتبه‌های بهتر می‌دهند و بعضاً در دفترچه‌ها مشاهده می‌کنید که برای داشجویان روزانه نیز تعهدی برای دادن خوابگاه ندارند.
  • در واقع سهمیه مناطق به داوطلبانی تعلق می گیرد که از سهمیه های خاص کنکور سراسری نمی توانند استفاده کنند.
مشاوره انتخاب رشته کنکور آزاد و سراسری در 13 قدم | darsjet

بسیاری از مشاورانی که انتخاب رشته رایگان انجام می دهند با رشته های گوناگون، نمره و تراز مورد نیاز آنها آشنا نیستند و بدیهی است که نتیجه نهایی با خواسته ی شما هماهنگ نباشد. شهریه ثابت دانشگاه پیام نور برای هر سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی ۱۷۳ هزار تومان و هر واحد نظری و عملی به ترتیب  ۱۹ و ۲۵ هزار توامن است. دروس عملی به ازای هر واحد ۶۰ الی ۸۰ هزار تومان است به علاوه پایان نامه با مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به ازای هر واحد آن قابل اخذ است. از لحاظ مدرک به هیج عنوان تفاوتی با روزانه‌ها ندارند و در مدرک شما حتی این مورد درج نخواهد شد.

در صورتی که بخش محل اخذ مدرک تحصیلی داوطلبان سهمیه مناطق، متفاوت باشد (حتی یک سال از سه سال) سهمیه داوطلب بر اساس آن منطقه ای که مرفه تر و بالاتر است، در نظر گرفته می شود. کلید وارد شدن به شغلی رضایت‌بخش این است که علایق اساسی خود را با آن شغل تطبیق دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر یک فرد برونگرا و اجتماعی تمام روز را تنها در یک دفتر کار کند، حتما از لحاظ روحی شدیدا اذیت می‌شود.

آشنایی کامل با شغل‌های رشته تجربی برای خانم‌ها + معرفی پردرآمدترین مشاغل

انتخاب رشته تجربی به سهمیه بسیار حساس و وابسته است و شانس قبولی شما براساس سهمیه بسیار تغییر می کند. هر اطلاعاتی مغایر با اطلاعات شناسنامه ای شما باعث می شود تا کارنامه شما ایراد داشته باشد و باید بلافاصله از طریق خود سازمان سنجش و یا از طریق فرم انتخاب رشته تجربی سازمان سنجش نسبت به اصلاح و ویرایش مشاوره انتخاب رشته آن اقدام کنید. ردیف اول برای انتخاب رشته تجربی بسیار اهمیت دارد در حالی که ردیف دوم بیشتر برای خود کارنامه تجربی و رتبه های به دست آمده اهمیت دارد.

در رابطه با شهریه دانشگاه های غیردولتی اطلاع کسب کنید

بیش از ۹۵ درصد از شرکت کنندگان در کنکور سراسری از سهمیه مناطق استفاده می کنند. گرچه سهمیه ایثارگران، جانبازان و بهیاران در انتخاب رشته تاثیری بر روی پذیرش فرد ندارد؛ اما از آنجایی که تراز آخرین نفر قبولی برای کسی که از سهمیه ایثارگران استفاده می کند، ۷۰ درصد تراز آخرین نفر قبولی یک فرد عادی است، شانس قبولی افرادی که سهمیه خاص دارند، بسیار بالا می رود. در چند سال اخیر انتخاب رشته 4 رشته دکترای پیوسته دانشگاه آزاد اعم از پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی و دامپزشکی در فرم دانشگاه سراسری انجام می شود و این شانس قبولی این افراد را کمتر می کند. چرا که زمانی که انتخاب رشته پزشکی آزاد و سراسری از هم جدا بود داوطلب می توانست یک قبولی از دانشگاه آزاد و یک قبولی از دانشگاه سراسری داشته باشد و بین این دو تصمیم به انتخاب بگیرد. اما الان در این 4 رشته داوطلب فقط یک حق انتخاب دارد و باید کد رشته های دانشگاه آزاد را نیز در بین کد رشته های دانشگاه سراسری چیدمان کند.

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد