لاگارد بانک مرکزی اروپا، NFP ایالات متحده برای حل بلاتکلیفی نزدیک به 1.0900


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD پس از جهش به پایین ترین حد سه هفته اخیر، در حاشیه باقی می ماند.
  • 50-SMA، خط روند افزایشی پنج هفته ای، حرکت های فوری را محدود می کند.
  • 200-SMA به عنوان فیلتر نزولی اضافی عمل می کند، اسیلاتورها افزایش بیشتر قیمت یورو را پیشنهاد می کنند.
  • لاگارد ECB، NFP ایالات متحده باید الگوی قبلی را به چالش بکشد تا خریداران یورو را متقاعد کند.

EUR/USD در حدود 1.0890 حرکت می کند، زیرا وضعیت محتاطانه بازار را قبل از گزارش اشتغال ایالات متحده در ژوئن و سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) نشان می دهد. با انجام این کار، جفت یورو برای دفاع از چرخش روز قبل از خط حمایت کلیدی کوتاه مدت در میان صبح جمعه ضعیف در اروپا تلاش می کند.

همچنین بخوانید: EUR/USD: گاوهای یورو در نزدیکی 1.0900 تلاش می کنند در حالی که NFP ایالات متحده و سخنرانی لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا نزدیک است.

حتی اگر جفت یورو در حاشیه باقی بماند، بازگشت موفقیت آمیز از خط حمایت در حال افزایش پنج هفته ای و سیگنال های صعودی MACD، و همچنین خط RSI (14) محکم تر، خریداران را امیدوار نگه می دارد.

در همین حال، همگرایی خط حمایت نزولی دو هفته‌ای به 200-SMA می‌پیوندد تا 1.0825-30 را به‌عنوان سطح کلیدی برای شکستن خرس‌های EUR/USD برای در دست گرفتن کنترل مجدد برجسته کند.

EUR/USD: نمودار چهار ساعته

روند: نزولی محدود مورد انتظار است

در شرایطی که خریداران یورو می‌توانند کنترل را از 1.0910 عبور دهند، نمی‌توان احتمال افزایش سالانه جدید را که در حال حاضر حدود 1.1015 است، رد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-price-analysis-ecbs-lagarde-us-nfp-to-resolve-indecision-near-10900-202307070324

با این حال، سطح 50-SMA در اطراف 1.0900، صعود فوری جفت EUR/USD را محدود می کند. به دنبال آن، یک خط مقاومت با شیب نزولی از اواخر ژوئن، نزدیک به 1.0910، آخرین دفاع از خرس های EUR/USD به نظر می رسد.