فارکس امروز: احساسات ضعیف شده، دلار بهبود می یابد

این مقاله را دوست دارید؟ با پاسخ دادن به این نظرسنجی ما را در بازخورد یاری کنید:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-sentiment-sours-dollar-recovers-202211151951

آنچه در روز چهارشنبه 16 نوامبر باید رعایت کنید:

پس از اخباری که منتشر شد، حال و هوا تغییر کرد موشک های روسیه به لهستان اصابت کرد کشته شدن حداقل دو نفر موشک‌ها در روستای پرژوودوف در لهستان در نزدیکی مرز اوکراین فرود آمدند و دولت تشکیل جلسه اضطراری داد. شایان ذکر است که لهستان یکی از اعضای ناتو است و اوضاع ممکن است به سرعت افزایش یابد. برخی منابع لهستانی می گویند که به احتمال زیاد بقایای یک موشک روسی است که توسط نیروهای مسلح اوکراین سرنگون شده است.

EURUSD در 1.0480 به اوج رسید و سپس به 1.0292 سقوط کرد. در حال حاضر در حدود 1.0320 معامله می شود. GBPUSD پس از صعود به 1.2028 در اطراف 1.1830 حرکت می کند. داده های مربوط به اشتغال در بریتانیا به طور کلی ناامید کننده بود. این نرخ بیکاری ILO در ماه سپتامبر به 3.6 درصد رسید، در حالی که تورم دستمزدها در اکتبر افزایش یافت. این کشور روز چهارشنبه شاخص قیمت مصرف کننده اکتبر را منتشر خواهد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا گفت که امشب در خانه اش در مار-آ-لاگو اطلاعیه ای خواهد داد. بازیگران بازار پیش بینی می کنند که او اعلام کند که در سال 2024 دوباره برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد.

احساس بازار پس از انتشار شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده بهبود یافت زیرا 8% سالانه افزایش یافت و نسبت به 8.4% قبلی بهبود یافت.

نگرانی ها در ابتدای روز بعد افزایش یافت داده های چینی ضعیف. بر اساس منابع رسمی، تولید صنعتی در ماه اکتبر سالیانه 5 درصد رشد داشته است که انتظار بازار برای رشد 5.2 درصدی را از دست داده است. همچنین، خرده‌فروشی در مدت مشابه ۰.۵ درصد کاهش یافت که بدتر از پیش‌بینی ۱ درصدی بود.

ارزهای وابسته به کالا روز خود را با افزایش اندکی نسبت به رقیب آمریکایی خود به پایان رساندند، به طوری که AUDUSD در حدود 0.6750 و USDCAD در حدود 1.3300 معامله شد. ارزهای Save-have تحت فشار باقی ماندند و USDCHF اکنون با 0.9450 و USDJPY با 139.40 معامله می شود.

طلا روند صعودی ماهانه خود را افزایش داد اما روز سه شنبه با افزایش اندک در حدود 1776 دلار در هر اونس به پایان رسید. قیمت نفت خام با اخبار روسیه و اوکراین افزایش یافت و WTI در حدود 86.80 دلار در هر بشکه رسید.

این یک روز پرنوسان دیگر در حوزه FX بود، با خوش بینی و ترس در طول روز. دلار آمریکا قبل از افتتاح وال استریت به پایین ترین حد ماهانه خود در برابر اکثر رقبای اصلی سقوط کرد، اما قبل از پایان کار بازگشت خوبی داشت.

3 پیش بینی قیمت برتر بیت کوین، اتریوم، ریپل: فصل کریپتو با مقاومت روبرو می شود