دلار آمریکا کاهش خود را متوقف می کند زیرا معامله گران منتظر داده های PPI ایالات متحده هستند

در روند صعودی، به دنبال 102.77 باشید تا مقاومتی در میانگین متحرک ساده 55 روزه (SMA) ایجاد کند که تا حدودی پس از کاهش آن در چند هفته پیش، اهمیت خود را دوباره به دست خواهد آورد. تنها چند اینچ بالاتر از SMA 55 روزه، SMA 100 روزه در 102.88 قرار می گیرد و می تواند یک ناحیه مقاومت محکم بین هر دو میانگین متحرک ایجاد کند. در صورتی که DXY از آن منطقه عبور کند، بالاترین سطح ژوئیه در 103.57 سطحی خواهد بود که باید منتظر شکست بیشتر بود.

دلار آمریکا در ششمین روز کاهشی خود پس از یکی از وحشیانه ترین فروش هایی که در مدت طولانی مشاهده شده است. پس از اینکه شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) خط محکمی بین هر دو طرف ترسیم کرد، مشخص می شود که یک تقسیم کامل بین فدرال رزرو و بازارها وجود دارد. بازارها دلار آمریکا را در همه جبهه‌ها فروخته‌اند که به شاخص دلار آمریکا وارد می‌شوند با افت 1 درصدی و نزدیک شدن به نشانگر مهم روانی 100.00.

نرخ بهره توسط مؤسسات مالی برای وام به وام گیرندگان دریافت می شود و به عنوان سود به پس انداز و سپرده گذاران پرداخت می شود. آنها تحت تأثیر نرخ های وام پایه هستند که توسط بانک های مرکزی در پاسخ به تغییرات در اقتصاد تعیین می شود. بانک‌های مرکزی معمولاً وظیفه تضمین ثبات قیمت‌ها را دارند که در بیشتر موارد به معنای هدف‌گذاری نرخ تورم اصلی حدود ۲ درصد است.
اگر تورم کمتر از هدف باشد، بانک مرکزی ممکن است نرخ پایه وام را با هدف تحریک وام دهی و تقویت اقتصاد کاهش دهد. اگر تورم به طور قابل ملاحظه ای از 2 درصد افزایش یابد، معمولاً منجر به افزایش نرخ پایه وام توسط بانک مرکزی در تلاش برای کاهش تورم می شود.

نرخ‌های بهره بالاتر در مجموع بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارد زیرا به جای سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دارای بهره یا قرار دادن وجه نقد در بانک، هزینه فرصت نگهداری طلا را افزایش می‌دهد.
اگر نرخ بهره بالا باشد که معمولاً قیمت دلار آمریکا (USD) را بالا می برد و از آنجایی که طلا به دلار قیمت گذاری می شود، این امر باعث کاهش قیمت طلا می شود.

در تقویم اقتصادی پنج‌شنبه، داده‌های تورمی بیشتری ارائه می‌شود، این بار از سمت تولیدکننده، زیرا انتظارات پس از کاهش قابل‌توجه شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) در معیار اصلی و کلی افزایش خواهد یافت. انتظار می رود شاخص کل قیمت تولید کننده (PPI) برای دهمین ماه متوالی کاهش یابد. علاوه بر این، افزایش تقاضای بیکاری می تواند دور دیگری از کاهش دلار آمریکا را شعله ور کند، زیرا ممکن است ترس از رکود حاکم شود.

خلاصه روزانه: دلار آمریکا برای یک ثانیه دکمه مکث را می زند

 • قراردادهای آتی شاخص دلار آمریکا در ماه سپتامبر (DXU3) در طول معاملات روزانه از سطح روانی 100.00 عبور کرده است.
 • آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) چشم‌انداز تقاضای جهانی نفت خود را برای سال 2023 کاهش می‌دهد، زیرا می‌بیند که اقتصاد جهانی در سه ماهه پایانی سال جاری به شدت کاهش می‌یابد.
 • صادرات تجاری چین از -7.5٪ به -12.4٪ در ماه ژوئن کاهش یافت زیرا این کشور عنوان خود را به عنوان بزرگترین صادرکننده جهان از دست می دهد.
 • برخی از داده های ملایم برای شروع در ساعت 11:00 GMT با انجمن بانکداران وام مسکن که درخواست های وام مسکن را برای هفته اول ژوئیه صادر می کند.
 • فقط یک لحظه در تقویم اقتصادی در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ جستجو کنید: شاخص قیمت تولیدکننده ایالات متحده (PPI) برای سنج های کلی و اصلی، هم در بازه زمانی ماهانه و هم سالانه منتشر می شود. پیش‌بینی می‌شود که PPI کلی به صورت سالانه از 1.1% به 0.4% کاهش یابد. همچنین انتظار می‌رود که افزایش PPI اصلی از 2.8 درصد به 2.6 درصد کاهش یابد. برای عملکرد ماهانه، انتظار می‌رود PPI کلی از -0.3% به 0.2% برسد و هسته مرکزی در 0.2% ثابت بماند.
 • علاوه بر این، در همان زمان، مطالبات بیکاری هفتگی نیز منتشر می شود. انتظار می رود ادعاهای اولیه از 248000 به 250000 افزایش یابد. ادعاهای ادامه دار از 1720 میلیون به 1723 میلیون افزایش می یابد. این رقم توجه بیشتری را به خود جلب خواهد کرد زیرا سناتور الیزابت وارن روز چهارشنبه از فدرال رزرو و رئیس آن جروم پاول خواست تا “جنون را متوقف کنند” و از پیاده روی دست بردارند زیرا ممکن است اقتصاد و نیروی کار وارد رکود اقتصادی شوند و احتمالاً بیکاری بالا باشد.
 • کریستوفر والر، عضو هیئت حکام فدرال رزرو، قرار است ساعت 22:45 به وقت گرینویچ سخنرانی کند.
 • خزانه داری ایالات متحده قرار است به بازارها نیز دسترسی داشته باشد تا حراج اوراق قرضه 30 ساله را اختصاص دهد که دیدن آن با این کاهش سریع بازدهی جالب خواهد بود.
 • با عقب نشینی پناهگاه امن گرین بک، سهام در سرتاسر جهان با فشار زیادی به دارایی های ریسک مواجه شد. شاخص Topix ژاپن در زنگ پایانی خود 1 درصد افزایش یافت، در حالی که هانگ سنگ چین بیش از 2.50 درصد رشد کرد. سهام اروپا در نیمه راه معاملات اروپایی قرار دارند در حالی که معاملات آتی سهام ایالات متحده به 0.50 درصد گشایش کلی اشاره می کند. معاملات آتی نزدک 100 حتی به بالاترین حد خود در 52 هفته گذشته می رسد.
 • CME Group FedWatch Tool نشان می دهد که بازارها در 92.4 درصد احتمال افزایش 25 واحد پایه (bps) نرخ بهره در 26 جولای گیر کرده اند. احتمال افزایش دوم در نوامبر از 26.7 درصد در روز چهارشنبه به 19.1 درصد کاهش یافته است. به نظر می رسد که بازارها اظهارات فدرال رزرو در مورد دو افزایش دیگر را کاملاً نادیده می گیرند و تصور می کنند که فدرال رزرو برای آخرین بار در ماه جولای افزایش خواهد یافت. بازارها انتظار دارند که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا اعلام کند که سطح محوری در سمپوزیوم سالانه جکسون هول بین 24 و 26 آگوست رسیده است.
 • بازده اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده با 3.82 درصد معامله می شود و به کاهش خود از 4.09 درصد در هفته گذشته ادامه می دهد. معامله گران همه کاره شده اند و خواستار بلوف فدرال رزرو برای حداقل دو افزایش دیگر هستند، در حالی که بازارها به طور کامل در یک افزایش قیمت قیمت گذاری کرده اند.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار آمریکا: آیا PPI می تواند جریان را تغییر دهد؟

سوالات متداول نرخ بهره

در جهت نزولی، حرکت قیمت دلار آمریکا در مدار 100.00 قرار دارد. انتظار داشته باشید که چندین چاپ کوچک سالانه جدید را ببینید که در طول روز باز می شوند. اطلاعیه ویژه برای 99.42 که یک پشتیبانی فنی بسیار مهم است و پس از آزمایش، به معنای پایین ترین قیمت 18 ماهه جدید برای DXY است.

نرخ وجوه فدرال رزرو نرخی است که بانک های ایالات متحده با آن به یکدیگر وام می دهند. این نرخ سرفصلی است که اغلب توسط فدرال رزرو در جلسات FOMC تعیین می شود. به عنوان یک محدوده تنظیم می شود، به عنوان مثال 4.75٪ -5.00٪، اگرچه حد بالایی (در آن مورد 5.00٪) رقم نقل شده است.
انتظارات بازار برای نرخ وجوه آتی فدرال رزرو توسط ابزار CME FedWatch ردیابی می شود که نحوه رفتار بسیاری از بازارهای مالی را در پیش بینی تصمیمات سیاست پولی آتی فدرال رزرو تعیین می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-sinks-across-the-board-even-with-china-exports-shrinking-202307131001

نرخ‌های بهره بالاتر معمولاً به تقویت پول کشور کمک می‌کند، زیرا آن را به مکانی جذاب‌تر برای سرمایه‌گذاران جهانی برای پارک پول خود تبدیل می‌کند.


اشتراک گذاری:

 • دلار آمریکا در برابر ارزهای اصلی نزدیک به چندین ماه و سالانه پایین است.
 • تقویم اقتصادی انتشار شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده را مورد توجه قرار می دهد.
 • شاخص دلار آمریکا با 101.00 خداحافظی کرد و اکنون به سمت 100.0 کشیده شده است.0.

دلار آمریکا (USD) نشان دهنده ناراحتی است زیرا بازارها به فروش گرینبک ادامه می دهند و در نیمه راه معاملات اروپا، معاملات آتی دلار در سپتامبر از 100.00 عبور کرده و به سمت نزول می رود. خیلی سخت بود که به دنبال چاپ سبز در روز چهارشنبه یا امروز صبح بگردیم زیرا گرین بک جایگاه قابل توجهی را در برابر همه ارزهای G10 از دست داد و زیان قابل توجهی در برابر ین ژاپن بیش از 1٪ افزایش داد. روز پنجشنبه، دلار آمریکا در برابر دلار استرالیا (AUD/USD) و دلار نیوزلند (NZD/USD) تقریباً 1 درصد کاهش یافت. شاخص دلار آمریکا (DXY) نتوانسته نفسی تازه کند و دوباره به خط 100.00 نزدیک شده است.