دلار آمریکا در آستانه هفته پر حادثه تثبیت می شود

برای این دوشنبه، شاخص دلار (DXY) پس از نزول خود در پایان هفته گذشته و نزول به زیر 103.25 در حال بهبودی کوچک است. در جلسه آسیا-اقیانوسیه، معامله گران دلار آمریکا را دوباره به بالای 103.50 تغییر دادند، زیرا روز دوشنبه یک رویداد مهم برگزار می شود، حراج اسکناس های 3 ساله و 10 ساله خزانه. تراز بودجه فدرال برای ماه می نیز روز دوشنبه چاپ خواهد شد.

خلاصه روزانه: دلار آمریکا در این هفته بیشتر مبتنی بر داده است

  • انتظار نمی رود در آستانه تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره در روز چهارشنبه، اظهارنظرهای زیادی صورت گیرد، زیرا سخنرانان فدرال رزرو در دوره خاموشی خود هستند.
  • احساسات در طول جلسه آسیایی تمایل ملایمی به ریسک نشان داد، به طوری که شاخص Topix ژاپن 0.60٪ در نزدیکی زنگ پایانی خود افزایش یافت. شاخص های اروپایی با افزایش 0.50 درصدی DAX آلمان در اوایل معاملات، در زمان نگارش، لحن مثبت را به خود گرفته اند.
  • معاملات آتی سهام ایالات متحده در روز جمعه در هفته بسته شده و چندین شاخص از الگوهای نزولی خارج شده اند که بر احساسات مثبت پس از توافق سقف بدهی ایالات متحده تأکید می کند.
  • ابزار FedWatch Group CME نشان می دهد که بازارها با احتمال 30 درصد افزایش نرخ در ماه ژوئن و 85 درصد شانس برای افزایش در ماه جولای قیمت گذاری می کنند. مکث این هفته می تواند باعث کاهش بیشتر در DXY شود.
  • بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا 3.75 درصد معامله می شود. از زمانی که میزان ادعاهای بیکاری اولیه ایالات متحده افزایش یافته بود، یک لمس پایین تر بود و به 261000 در مقابل 233000 قبلی رسید. اعداد و ارقام دومین پرینت را در سال جاری به خود اختصاص داده اند.

تحلیل تکنیکال شاخص دلار آمریکا: خرس‌های دلار فضایی برای حرکت دارند

دلار آمریکا (USD) در ابتدای این هفته در حالت انتظار و انتظار است و معامله گران خود را برای هفته ای پر حادثه پس از عملکرد ضعیف هفته گذشته آماده می کنند. مهم‌ترین نکاتی که برای این هفته باید در نظر داشت، اعداد شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده در روز سه‌شنبه، تولید صنعتی در روز پنجشنبه و نظرسنجی احساسات مصرف‌کننده میشیگان در روز جمعه است. گویی این کافی نیست، معامله گران این فرصت را خواهند داشت تا آخرین موضع فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) را با تصمیم خود در مورد نرخ بهره در ژوئن، از جمله کنفرانس مطبوعاتی رئیس فدرال رزرو، جروم پاول، در روز چهارشنبه تشریح کنند.

در روند صعودی، 105.47 (SMA 200 روزه) همچنان به عنوان هدف بلندمدت قیمت عمل می کند، زیرا سطح کلیدی صعودی بعدی برای شاخص دلار آمریکا در 105.00 (سطح روانی، ایستا) است و به عنوان یک عنصر واسطه ای عمل می کند. عبور از فضای باز

سوالات متداول فدرال رزرو

فدرال رزرو چه می کند، چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-steady-as-traders-await-inflation-data-fed-rate-decision-202306120953


اشتراک گذاری:

  • دلار آمریکا پس از از دست دادن زمین قابل توجهی در برابر همتایان خود در پایان هفته گذشته تثبیت شد.
  • معامله گران با چندین نقطه داده مهم اقتصادی ایالات متحده و تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره در دستور کار قرار دارند.
  • شاخص دلار آمریکا کمی بالاتر از 103.25 است و داده ها به مسیر آینده خود برای این هفته بستگی دارد.

در جهت نزولی، 103.00 (SMA 100 روزه) به عنوان اولین سطح حمایتی برای تأیید تغییر روند همسو می شود. در مواردی که خراب می شود، مراقب باشید که DXY چگونه در SMA 55 روزه در 102.53 واکنش نشان می دهد تا هر رکود یا صعود بیشتر را ارزیابی کنید.

سیاست پولی در ایالات متحده توسط فدرال رزرو (Fed) شکل می گیرد. فدرال رزرو دو وظیفه دارد: دستیابی به ثبات قیمت و ایجاد اشتغال کامل. ابزار اصلی آن برای دستیابی به این اهداف، تعدیل نرخ بهره است.
زمانی که قیمت ها خیلی سریع افزایش می یابد و تورم بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است، نرخ بهره را افزایش می دهد و هزینه های استقراض را در کل اقتصاد افزایش می دهد. این منجر به دلار آمریکا (USD) قوی‌تر می‌شود، زیرا ایالات متحده را به مکانی جذاب‌تر برای سرمایه‌گذاران بین‌المللی تبدیل می‌کند تا پول خود را پارک کنند.
زمانی که تورم به کمتر از 2 درصد می‌رسد یا نرخ بیکاری خیلی بالا می‌رود، فدرال رزرو ممکن است نرخ‌های بهره را کاهش دهد تا وام‌گیری را تشویق کند، که بر گرینبک تأثیر می‌گذارد.

فدرال رزرو هر چند وقت یک بار جلسات سیاست پولی برگزار می کند؟

فدرال رزرو (فدرال رزرو) سالانه هشت جلسه سیاست گذاری برگزار می کند که در آن کمیته بازار باز فدرال (FOMC) شرایط اقتصادی را ارزیابی کرده و تصمیمات سیاست پولی را اتخاذ می کند.
در FOMC دوازده نفر از مقامات فدرال رزرو حضور دارند – هفت عضو هیئت رئیسه، رئیس بانک فدرال رزرو نیویورک، و چهار نفر از یازده رئیس بانک مرکزی منطقه ای باقی مانده، که دوره های یک ساله را به صورت چرخشی خدمت می کنند. .

تسهیل کمی (QE) چیست و چه تاثیری بر دلار دارد؟

در شرایط شدید، فدرال رزرو ممکن است به سیاستی به نام تسهیل کمی (QE) متوسل شود. QE فرآیندی است که توسط آن فدرال رزرو به طور قابل ملاحظه ای جریان اعتبار را در یک سیستم مالی گیر کرده افزایش می دهد.
این یک معیار سیاستی غیراستاندارد است که در طول بحران ها یا زمانی که تورم بسیار پایین است استفاده می شود. این سلاح منتخب فدرال رزرو در طول بحران بزرگ مالی در سال 2008 بود. این سلاح شامل چاپ دلارهای بیشتر توسط فدرال رزرو و استفاده از آنها برای خرید اوراق قرضه با درجه بالا از موسسات مالی است. QE معمولاً دلار آمریکا را تضعیف می کند.

سفت کردن کمی (QT) چیست و چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

انقباض کمی (QT) فرآیند معکوس QE است که به موجب آن فدرال رزرو خرید اوراق قرضه از موسسات مالی را متوقف می‌کند و اصل اوراق قرضه‌ای را که در حال سررسید است، برای خرید اوراق جدید سرمایه‌گذاری نمی‌کند. معمولاً برای ارزش دلار آمریکا مثبت است.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در دو هفته گذشته روندی نزولی داشته است و در پایان ماه می به 105.00 رسیده است. از آن زمان، DXY از ایجاد اوج های جدید خودداری کرده و الگوهای نزولی را با اوج های پایین تر و پایین تر نشان می دهد. انتظار می‌رود پشتیبانی در قالب میانگین متحرک 100 روزه (SMA)، نزدیک به 103.00، به زودی برای پشتیبانی آزمایش شود.