دلار آمریکا بهبودی را برای شروع هفته پر عمل گسترش می دهد

در طول آخر هفته، تقریباً دوازده بانک، از جمله گروه خدمات مالی PNC، JPMorgan Chase & Co و Citizens Financial Group Inc، پیشنهاداتی را برای اولین بانک ریپابلیک ارائه کرده اند، زیرا تنظیم کنندگان ایالات متحده در تلاش برای نهایی کردن فروش هستند. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در روز پس از این تحول نسبتاً بالاتر بود و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده علیرغم اینکه بخش کوچکی از کاهش روز جمعه را پشت سر گذاشت، زیر 3.5 درصد باقی می ماند.

GBP/USD در روز جمعه به بالاترین سطح خود از ژوئن 2022 در 1.2585 رسید، اما تلاش کرد تا حرکت صعودی خود را در ابتدای هفته حفظ کند. این جفت آخرین بار در محدوده منفی زیر 1.2550 معامله شد.

پیش‌نمایش آوریل PMI تولید ISM ایالات متحده: با وجود گسترش اقتصاد ایالات متحده، تیرگی همچنان ادامه دارد.

در روز جمعه، داده‌های ایالات متحده نشان داد که شاخص قیمت اصلی هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است، از 4.7 درصد در آوریل به 4.6 درصد در ماه مارس کاهش یافت. علاوه بر این، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که شاخص هزینه اشتغال، هزینه های غرامت برای کارگران غیرنظامی، 1.2٪ در سه ماهه اول در مقایسه با 1٪ افزایش ثبت شده در سه ماهه قبل افزایش یافته است.

پیش نمایش بانک رزرو استرالیا: بدون تغییر، هیچ چیز جدیدی برای استرالیا نیست.

به دنبال یک آخر هفته آرام، بیت کوین اوایل دوشنبه به سمت جنوب چرخید و آخرین بار با کاهش بیش از 2 درصدی در روز در حدود 28650 دلار مشاهده شد. پس از شکست در بازپس گیری 1900 دلار، اتریوم کشش خود را از دست داد و در روز یکشنبه بیش از 1 درصد از دست داد. ETH/USD در روز دوشنبه به 1800 دلار کاهش می یابد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-us-dollar-extends-recovery-to-start-action-packed-week-202305010722

پس از راهپیمایی چشمگیر روز جمعه که با زبان کبوترانه بانک مرکزی ژاپن تقویت شد، USD/JPY اوایل دوشنبه به افزایش خود ادامه می دهد و آخرین بار در بالاترین سطح خود از اوایل مارس در 136.80 معامله شد.

در اینجا چیزی است که باید در روز دوشنبه، 1 مه بدانید:


اشتراک گذاری:

بازارهای مالی برای شروع هفته جدید پس از افزایش نوسانات قبل از آخر هفته، نسبتاً آرام می مانند. با این وجود، دلار آمریکا در اوایل روز دوشنبه در برابر رقبای خود انعطاف پذیر است و شاخص دلار آمریکا بهبود خود را به سمت 102.00 افزایش داده است. معاملات احتمالاً در نیمه اول روز به دلیل تعطیلات روز کارگر کم‌رنگ خواهد ماند. در جلسه آمریکا، نظرسنجی PMI تولید ISM برای ماه آوریل توسط سرمایه گذاران از نزدیک مشاهده خواهد شد.

یورو/دلار آمریکا تحت فشار نزولی ملایم باقی می ماند و نزدیک به 1.1000 در صبح روز دوشنبه اروپا معامله می شود.

AUD/USD کشش به دست آورده است و اوایل دوشنبه به سمت 0.6650 پیش رفته است. در ساعات معاملات آسیایی روز سه شنبه، بانک مرکزی استرالیا تصمیم سیاست خود را اعلام خواهد کرد.

طلا قیمت در روز دوشنبه تحت فشار فروش مجدد قرار گرفت و تحت فشار بازیابی بازده اوراق قرضه آمریکایی به منطقه 1980 دلار کاهش یافت.