در میان داده‌های ایالات متحده، بهبود مذاکرات سقف بدهی، افزایش شدید USD/CAD به شدت 1.3500 را پس گرفت.

اخیرا، اظهارات شومر، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده، اظهار داشت که مذاکرات محدودیت بدهی در حال پیشرفت است. لائل برینارد، مشاور اقتصادی بایدن، گفت که مهم‌ترین ریسک کنگره، شکست در جلوگیری از نکول است.

در همین حال، سهام ایالات متحده به عنوان مذاکرات در مورد افزایش سقف بدهی ایالات متحده پیشنهاد شد. اظهارات اخیر کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، بر ضرورت نهایی شدن توافق در این هفته و رای گیری کنگره در هفته آینده قبل از ضرب الاجل پیش فرض آمریکا تاکید کرد.

در جبهه کانادا، داده های مسکن به وخامت بیشتر اشاره کرد. شاخص قیمت مسکن جدید در ماه آوریل کاهش – 0.1٪ در ماه مارس، کمتر از گزارش ماه قبل، و بر اساس سالانه، – 0.2٪، کمتر از 0.2٪ در ماه مارس کاهش یافت.

در مورد اسکناس های بانک مرکزی، مقامات فدرال رزرو مخالفت کردند و لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس گفت که داده های این بار از افزایش نرخ بهره در جلسه بعدی حمایت نمی کند و افزود که فدرال رزرو پیشرفت مورد نیاز خود را در مورد تورم انجام نداده است.

تیف ماکلم، رئیس بانک کانادا و راجرز معاون رئیس بانک کانادا گفتند موسسات مالی باید با نرخ‌های بالاتر سازگار شوند. مکلم اضافه کرد که داده‌های CPI آوریل قوی‌تر از حد انتظار بود و داده‌های اقتصادی تصمیم‌گیری نرخ ماه ژوئن را هدایت خواهد کرد.

سطح فنی USD/CAD


اشتراک گذاری:

  • یک گزارش قوی مشاغل ایالات متحده از احساسات صعودی برای دلار حمایت می کند، که نشان می دهد احتمال توقف بالقوه در چرخه انقباض فدرال رزرو کمتر است.
  • پیشرفت در مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده باعث ایجاد احساسات مثبت می شود، با توافقی که طی هفته پیش بینی می شود تا از نکول احتمالی جلوگیری شود.
  • داده‌های مسکن کانادا ناامید می‌شود زیرا شاخص قیمت مسکن جدید در ماه آوریل منقبض می‌شود و بر فشارهای نزولی برای CAD افزوده است.

USD/CAD به شدت افزایش یافت و پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه 1.3442، رقم 1.3500 را پس گرفت. مسائل سیاسی ایالات متحده در رابطه با سقف بدهی در کانون توجه قرار گرفته بود و پیشرفت در این موضوع باعث ایجاد یک احساس خوش بینانه شد. علاوه بر این، گزارش مستحکم مشاغل ایالات متحده می تواند فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) را از توقف چرخه انقباض خود باز دارد. در زمان نوشتن این مقاله، USD/CAD در 1.3516 معامله می شود.

داده های جامد ایالات متحده و احساسات مثبت، USD/CAD را هدایت می کند، و بر باد مخالف بازار مسکن کانادا غلبه می کند

اخبار اساسی از ایالات متحده (ایالات متحده) اشتها را برای دلار تقویت کرد. یک گزارش شغلی خوب در ایالات متحده، بازار کار فشرده را نشان می‌دهد، با افزایش ادعاهای اولیه بیکاری کمتر از حد تخمین‌ها. در همین حال، تولید فدرال فدرال فیلادلفیا در ماه می منفی بود، اگرچه در میان چندین باد مخالف مانند تورم چسبنده و نرخ‌های بهره بالاتر، بهبودی را نشان داد. با توجه به این پس زمینه، ممکن است مقامات فدرال رزرو را از توقف به دلیل تنگی بازار کار باز دارد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/usd-cad-rebound-strongly-reclaims-13500-amidst-us-data-improved-debt-ceiling-talks-202305181844