داده های تورم اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای بالا نگه داشتن نوسانات با پایان سه ماهه دوم


اشتراک گذاری:

USD/JPY رالی خود را به بالاترین قیمت چند ماهه بالای 145.00 رساند. داده های ژاپن در اوایل روز جمعه نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده توکیو 3.1 درصد به صورت سالانه در ژوئن افزایش یافت که بسیار کمتر از انتظار بازار 3.8 درصدی بود. در یک نکته منفی، تولید صنعتی در ماه می 1.6 درصد کاهش یافت.

در طی ساعات معاملات آسیایی، PMI تولید NBS در چین اندکی بهبود یافت و از 48.8 در ماه می به 49 در ژوئن رسید. شاخص PMI غیر تولیدی از 54.5 در همان دوره به 53.2 کاهش یافت اما بسیار بالاتر از انتظار بازار 50.8 بود. به نظر می‌رسد که در صبح اروپا با معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تقریباً بدون تغییر، وضعیت ریسک در صبح اروپا خنثی است. در همین حال، شاخص دلار آمریکا سودهای هفتگی را اندکی زیر 103.50 تثبیت می کند و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به راحتی بالای 3.8 درصد پس از صعود روز پنجشنبه باقی می ماند.

انتشار تورم منطقه یورو: انتظارات متفاوت باید از یورو حمایت کند.

روز پنجشنبه، Destatis آلمان گزارش داد که شاخص قیمت مصرف کننده سالانه (CPI) از 6.1 درصد در ماه مه به 6.4 درصد در ژوئن افزایش یافته است. اگرچه یورو با واکنش اولیه به داده های داغ تورم آلمان در برابر رقبای خود قدرت پیدا کرد، EUR/USD نتوانست جایگاه خود را حفظ کند. تحت فشار قدرت گسترده USD، یورو/دلار آمریکا در عمق منفی بسته شد و آخرین بار مشاهده شد که چند پیپ بالاتر از 1.0850 معامله می شود.

طلا قیمت در جلسه روز پنجشنبه آمریکا به شدت کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود از ماه مارس به 1893 دلار رسید. اگرچه XAU/USD توانست به سرعت این ضررها را پاک کند و بالای 1900 دلار تثبیت کند، اما به دست آوردن کشش در اوایل روز جمعه دشوار است.

بیت کوین همچنان در محدوده هفتگی خود بالای 30000 دلار در نوسان است. در پی کاهش شدید روز چهارشنبه، اتریوم در روز پنجشنبه سودهای روزانه کمی را ثبت کرد. ETH/USD جایگاه خود را حفظ کرده و بهبود خود را تا 1900 دلار در اوایل روز جمعه افزایش می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-eu-and-us-inflation-data-to-keep-volatility-high-as-q2-comes-to-an-end-202306300636

GBP/USD روز پنجشنبه قبل از انجام اصلاحات فنی، برای اولین بار در دو هفته گذشته به زیر 1.2600 سقوط کرد. اوایل جمعه، این جفت در فاصله لمسی 1.2600 معامله می شود. دفتر آمار ملی بریتانیا پیشتر گزارش داده بود که تولید ناخالص داخلی با نرخ سالانه 0.2 درصد در سه ماهه اول رشد داشته است که با برآورد قبلی و انتظارات بازار مطابقت دارد.

دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (GDP) را برای سه ماهه اول از 1.3 درصد در برآورد قبلی به 2 درصد افزایش داد. علاوه بر این، ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی در ایالات متحده از 265000 به 239000 کاهش یافت. این انتشار داده های خوشبینانه باعث تقویت دلار آمریکا (USD) در جلسه روز پنجشنبه آمریکا شد.

آنچه باید در روز جمعه 30 ژوئن بدانید در اینجا آمده است:

داده‌های تورم ژوئن از منطقه یورو و شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) که معیار مورد علاقه فدرال رزرو برای تورم است، قرائت‌هایی از ایالات متحده توسط فعالان بازار پیش از آخر هفته به دقت مشاهده خواهد شد. از آنجایی که این جمعه آخرین روز معاملاتی ژوئن و سه ماهه دوم خواهد بود، تعدیل موقعیت در اواخر روز می تواند نوسانات را افزایش دهد و نوسانات شدید را آغاز کند.