خرس ها نشانه هایی از حضور را نشان می دهند، سنگر صعودی بلندمدت بدون چالش باقی می ماند

خرس ها نشانه هایی از حضور را نشان می دهند، سنگر صعودی بلندمدت بدون چالش باقی می ماند

  • نمودار روزانه حرکت اندکی صعودی را نشان می دهد، با RSI در 52، که نشان دهنده کشش خرید انعطاف پذیر است.
  • شاخص‌های نمودار ساعتی نشان‌دهنده یک روند نزولی ملایم است که می‌تواند به یک تغییر بالقوه اشاره کند.
  • خریداران باید SMA های اصلی را با موفقیت حفظ کنند تا تهدیدات نزولی را کاهش دهند و از ادامه روند صعودی اطمینان حاصل کنند.

جفت EUR/JPY در حال حاضر با کمترین زیان با قیمت 163.13 معامله می شود. علیرغم کاهش ها، حرکت گسترده تر صعودی باقی می ماند، اما این احساسات کاملاً متعادل و در معرض نوسانات هستند.

در نمودار روزانه، جفت EUR/JPY نشانه هایی از حرکت نسبتا مثبت تا خنثی را نشان می دهد. شاخص قدرت نسبی (RSI) در طی جلسات اخیر در محدوده مثبت مانور داده است و آخرین عدد در 52 قرار گرفته است. در همین حال، نوار قرمز در هیستوگرام واگرایی میانگین متحرک (MACD) حرکت منفی را نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که ممکن است فروشندگان در حال آماده شدن باشند.

نمودار روزانه EUR/JPY

با تغییر تمرکز بر روی نمودار ساعتی، نوسانات بیشتر قابل توجه است. مقادیر RSI یک روند نزولی خفیف را در آخرین ساعات نشان می‌دهد و به 46 می‌رسد. در کنار این، میله‌های سبز رنگ MACD در حال کاهش مداوم حرکت نزولی کلی را تأیید می‌کند.

نمودار ساعتی EUR/JPY

در نتیجه، در حالی که شاخص‌های کوتاه‌مدت ممکن است تمایل به بازار فروشندگان را نشان دهند، مهم است که توجه داشته باشیم که این در یک زمینه صعودی گسترده‌تر است که در نمودار روزانه مشاهده می‌شود. خریداران باید وارد عمل شده و از SMA 20 روزه در 162.85 دفاع کنند تا روند کلی صعودی دست نخورده باقی بماند.

منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-jpy-price-analysis-bears-show-signs-of-presence-long-term-bullish-stronghold-remains-unchallenged-202403291627