خرس‌های XAU/USD وارد بازار می‌شوند و حمایت بحرانی را نزدیک به 1950 دلار می‌بینند

در همین حال، فشار بر بخش بانکی همچنان ادامه دارد و داده‌ها احتمالاً تعدیل بیشتری می‌کنند و انتظارات برای عمیق‌تر شدن چرخه کاهش در افق را افزایش می‌دهند. تحلیلگران نتیجه گرفتند که انحلال های اخیر و خریدهای کوتاه مدت ممکن است در نهایت پودر خشک را برای افزایش قیمت اضافه کنند.

تحلیل تکنیکال طلا

قیمت طلا حول صورتجلسات کمیته بازار آزاد فدرال که نشان می دهد اعضای هیئت مدیره موافق هستند که ریسک تورم هنوز به طور غیرقابل قبولی بالا است، مخلوط شده است، اما مقامات همچنین به طور کلی توافق کردند که میزان افزایش بیشتر قطعی نیست. قیمت طلا تا کنون در حول و حوش این رویداد بین کمترین 1961 دلار و بالاترین قیمت 1965 دلار بوده است، اما تا کنون در محدوده وسیع تری بین 1956.77 دلار و 1985.39 دلار در روز حرکت کرده است.

دقیقه FOMC، یادداشت های کلیدی

 • برخی از شرکت کنندگان اظهار داشتند که احتمالاً در جلسات آتی، تحکیم بیشتر سیاست ها ضروری است.
 • برخی از شرکت کنندگان تاکید کردند که این سیاست بسیار مهم است که این بیانیه احتمال کاهش نرخ بهره را در سال جاری نشان ندهد یا افزایش بیشتر را رد کند.
 • کارکنان فدرال رزرو همچنان به پیش بینی رکود خفیف از اواخر سال جاری ادامه می دهند و به دنبال آن بهبودی با سرعت متوسطی همراه خواهد بود.
 • چندین شرکت کننده گفتند که اگر اقتصاد در راستای چشم انداز آنها تکامل یابد، ممکن است نیازی به تقویت سیاست بیشتر نباشد.
 • شرکت کنندگان به طور کلی توافق کردند که میزان افزایش بیشتر نرخ بهره ممکن است مناسب باشد کمتر قطعی شده است.
 • بسیاری از شرکت کنندگان بر نیاز به حفظ اختیاری پس از جلسه ماه مه تمرکز کردند.
 • شرکت کنندگان قضاوت کردند که استرس بخش بانکی احتمالاً بر فعالیت اقتصادی تأثیر می گذارد، اما تا حدی نامشخص.
 • شرکت‌کنندگان توافق کردند که تورم به‌طور غیرقابل قبولی بالا بود و کندتر از آنچه انتظار داشتند کاهش می‌یابد.
 • برخی از شرکت‌کنندگان به نگرانی‌هایی اشاره کردند که محدودیت بدهی فدرال ممکن است به موقع افزایش نیابد، که تهدیدی برای اختلالات قابل توجه سیستم مالی و شرایط مالی سخت‌تر باشد.

در همین حال، تحلیلگران TD Securities توضیح دادند که سرفصل‌های سقف بدهی پر سر و صدا هستند، اما همچنان سیگنال‌هایی در نویز وجود دارد.

قیمت طلا در حال آزمایش ساختار حمایتی است، اما در حالی که پایین تر از مقاومت خط روند است، سوگیری نزولی است:


اشتراک گذاری:

 • پس از چند دقیقه FOMC، قیمت طلا در تلاش است تا به سمت حمایت کاهش یابد.
 • صورتجلسه فدرال رزرو نشان می دهد که مقامات در حمایت از افزایش بیشتر اختلاف نظر دارند.

به طور کلی، صورتجلسه فدرال رزرو نشان می دهد که مقامات در مورد حمایت از افزایش بیشتر اختلاف نظر داشتند. به این ترتیب، بازار بدون جهت است.

خرس‌ها باید زیر 1950 دلار دریافت کنند تا دورنمای ادامه مسیرهای طولانی را که از ماه مارس شروع شده بود تأیید کنند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/gold-price-forecast-xau-usd-bears-move-in-and-eye-critical-support-near-1-950-202305241906

«قیمت طلا دیروز موفق شد علیرغم وزش بادهای منفی ناشی از افزایش گسترده دلار که تقاضای قابل توجهی را در پشت صحنه نشان می دهد، افزایش یابد. این با دیدگاه ما برای فرسودگی فروش قریب الوقوع در فلزات گرانبها مطابقت دارد. در واقع، ما استدلال می کنیم که تنظیم موقعیت برای گاوهای نر طلا، که اندازه موقعیت خود را محدود نگه داشته اند، مطلوب است، در حالی که پیروان روند سیستماتیک هنوز هم نوار بالایی برای انحلال CTA اضافی دارند.» تحلیلگران توضیح دادند.

آنها گفتند: “مهمتر است”، “معامله گران احتیاطی هنوز مجبور به خرید در این رالی نیستند، که در تضاد با کتاب بازی معمولی رکودی است.”