به دنبال از دست رفتن داده های تورم در ایالات متحده، گاز طبیعی با دلار ضعیف تر شروع به صعود می کند

با این وجود، برای نشان دادن معکوس شدن روند گسترده تر، شکستن بالاتر از آخرین اوج پایین تر روند نزولی بلندمدت در 3.079 دلار MMBtu ضروری است.

تقاضا برای گاز طبیعی برای تامین انرژی تهویه مطبوع ممکن است به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر اینکه دمای هوا در ایالات متحده در این زمان از سال در هفته آینده به محدوده متوسط ​​باز می‌گردد، در حال کاهش است.

چنین حرکتی ممکن است منجر به افزایش قیمت ها به سطح مقاومت کلیدی بعدی در SMA 200 هفته ای شود که در 3.813 دلار قرار دارد.

اسلاو می گوید پس از افزایش سرسام آور قبوض انرژی در اروپا، کاهش مصرف در اروپا به یک امر عادی تبدیل شده است و فشار برخی از دولت ها برای کاهش مصرف با هم ترکیب شده و مصرف کنندگان را مجبور به احتیاط بیشتر کرده است.

 • بر اساس آخرین آمار، ظرفیت ذخیره سازی گاز طبیعی در اروپا به 77 درصد رسیده است داده ها از S&P Global که در مقایسه با 58 درصد در سال 2022 برای زمان مشابه سال و 48 درصد در سال 2021 است.

 • قیمت گاز طبیعی درست زیر یک سطح تعیین کننده روند کلیدی در نمودارهای بلندمدت معامله می شود. اگرچه این کالا از زمان کاهش در اوج آگوست 2022 در یک روند نزولی بلندمدت باقی مانده است، شتاب نزولی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

  با حرکت به سمت ایالات متحده، قیمت گاز طبیعی روز پنجشنبه پس از اینکه داده های EIA تغییر کمتر از پیش بینی شده در داده های ذخیره سازی ایالات متحده را در هفته منتهی به 23 ژوئن نشان داد، افزایش یافت.

 • نتیجه، احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست بعدی در ماه جولای را کاهش می دهد. این امر باعث تضعیف دلار آمریکا می شود زیرا نرخ های بهره بالاتر تمایل به جذب جریان ورودی بیشتر سرمایه خارجی دارد. ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا تأثیری بر افزایش قیمت گاز طبیعی دارد که بر حسب دلار قیمت‌گذاری می‌شود.

 • گاز طبیعی نیز پس از بازگشت ثبات ژئوپلیتیکی به روسیه که هنوز یکی از تولیدکنندگان اصلی است، کاهش یافته است. هنگامی که شورش واگنر آغاز شد، قیمت ها به دلیل ترس از مختل شدن عرضه توسط یک جنگ داخلی افزایش یافت. با این حال، اکنون که شورش به پایان رسیده است، آنها عقب نشینی کرده اند.

 • نگرانی های عرضه نروژ، پس از قطعی در پایانه صادرات ال ان جی Hammerfest و کارخانه های فرآوری در Nyhamna و Kollsnes، همچنان به افزایش قیمت ها ادامه می دهد. با این حال، سطوح بالای ذخیره سازی که در اروپا شاهد بودیم به این معنی است که قطعی در نروژ اکنون کمتر نگران کننده است.

 • گاز طبیعی: S&P Global Infographic

  تجزیه و تحلیل فنی گاز طبیعی: غرفه های بازیابی نزدیک به سطح تعیین روند قابل توجه است

  به گفته ایرینا اسلاو، خبرنگار Oilprice.com، قیمت‌های نسبتاً پایین کنونی گاز طبیعی خود نتیجه سطح کلی پایین‌تر تقاضا تا کنون در سال 2023 است.

 • اینفوگرافیک آن برای سه ماهه سوم (به زیر مراجعه کنید) افزایش 2.4 درصدی تقاضای گاز طبیعی در سه ماهه را به 680 میلیون متر مکعب گاز در روز (میلی متر مکعب در روز) پیش بینی می کند.

 • شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی شاخص اصلی قیمت هزینه مصرف شخصی، کمتر از انتظارات در ماه مه است و به جای پیش بینی 0.4 درصد، 0.3 درصد در ماه به ماه بود. بر اساس داده‌های دفتر تحلیل اقتصادی، نتایج سال به سال 4.6 درصد در مقابل 4.7 درصد مورد انتظار است.

 • گاز طبیعی: نمودار روزانه

  شکستن بالاتر از آخرین اوج پایین تر روند نزولی بلندمدت در 3.079 دلار MMBtu نشان دهنده معکوس شدن روند نزولی گسترده تر است.

  در نمودار روزانه، قیمت در یک بازار تقریباً جانبی در حال صعود است، اگرچه از میانگین متحرک ساده 50 و 100 روزه (SMA) عبور کرده است.

  این کالا قبل از عرضه به دلیل کاهش نگرانی‌های عرضه، پس از آنکه داده‌های S&P Global نشان داد که ذخایر اروپایی با ظرفیت 77 درصد است، معامله می‌شد و به معامله‌گران اطمینان داد که مخازن ذخیره‌سازی در زمان مازاد تقاضای زمستانی پر خواهند شد. این امر باعث شد که سود روز پنجشنبه پس از آن که داده های ایالات متحده کاهش غافلگیرکننده موجودی انبارها را در هفته گذشته نشان داد، خنثی کرد.

  مقاله S&P Global نشان می دهد که تقاضا همچنان ممکن است در سه ماهه سوم (2023) به دلیل قیمت های پایین افزایش یابد.

 • بهبود ناگهانی پس از کاهش تقریباً 10 درصدی قیمت از اوج های ژوئن رخ داد.

 • قیمت گاز طبیعی روز جمعه پس از انتشار تورم ایالات متحده بهبود یافت داده ها کاهش غیرمنتظره قیمت ها را نشان می دهد که بر دلار آمریکا فشار می آورد. داده های تورم پایین تر، شانس افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) در نشست بعدی خود را کاهش می دهد که برای دلار منفی است. گاز طبیعی که عمدتاً به دلار آمریکا قیمت گذاری و معامله می شود، با توجه به اخبار افزایش یافت.

  با توجه به اینکه این سطح هنوز شکسته نشده است، با این حال، روند نزولی دست نخورده باقی می‌ماند و شکستن زیر سطح 2.110 دلاری تا به امروز، تأییدی بر ادامه کاهش به هدف 1.546 دلار است. این هدف، گسترش فیبوناچی 61.8 درصدی ارتفاع محدوده تحکیم تقریباً جانبی است که در طول سال 2023 آشکار شده است (در نمودارها 161.8 درصد مشخص شده است).

  بر اساس اطلاعات گاز طبیعی (NGI) نوسانات ناشی از تغییر موقعیت معامله گران قبل از تاریخ انقضا برای قراردادهای آتی و اختیارات اولیه ممکن است با پایان ماه ژوئن بر قیمت ها تأثیر بگذارد.

 • اگرچه ممکن است غیرقابل درک به نظر برسد، اما تورم بالا در یک کشور ارزش پول آن کشور را بالا می برد و بالعکس برای کاهش تورم. این به این دلیل است که بانک مرکزی به طور معمول برای مبارزه با تورم بالاتر، نرخ های بهره را افزایش می دهد، که باعث جذب سرمایه جهانی بیشتر از سوی سرمایه گذارانی می شود که به دنبال مکانی پرسود برای پارک پول خود هستند.

  قبلاً، طلا در مواقع تورم بالا به دلیل حفظ ارزش خود، دارایی‌ای بود که سرمایه‌گذاران به آن روی می‌آوردند، و در حالی که سرمایه‌گذاران اغلب در مواقع آشفتگی شدید بازار همچنان طلا را برای دارایی‌های امن خود می‌خرند، در بیشتر مواقع اینطور نیست. . این به این دلیل است که وقتی تورم بالا باشد، بانک‌های مرکزی برای مبارزه با آن نرخ‌های بهره تعیین می‌کنند.
  نرخ‌های بهره بالاتر برای طلا منفی است زیرا هزینه فرصت نگهداری طلا را در مقابل دارایی دارای بهره یا قرار دادن پول در حساب سپرده نقدی افزایش می‌دهد. از سوی دیگر، تورم پایین‌تر برای طلا مثبت است زیرا نرخ‌های بهره را پایین می‌آورد و این فلز درخشان را به یک جایگزین سرمایه‌گذاری بادوام‌تر تبدیل می‌کند.


 • منبع: https://www.fxstreet.com/news/natural-gas-price-edges-lower-as-european-stockpiles-close-to-capacity-202306301249

  شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) تغییر قیمت یک سبد کالا و خدمات را در یک دوره زمانی مشخص می کند. معمولاً به صورت درصد تغییر بر اساس ماه به ماه (MoM) و سال به سال (YoY) بیان می شود. CPI اصلی رقمی است که توسط بانک‌های مرکزی مورد هدف قرار می‌گیرد زیرا ورودی‌های غذایی و سوخت نوسان را حذف نمی‌کند. وقتی Core CPI از 2% بالاتر می رود، معمولاً منجر به نرخ بهره بالاتر می شود و بالعکس زمانی که به زیر 2% می رسد. از آنجایی که نرخ بهره بالاتر برای یک ارز مثبت است، تورم بالاتر معمولا منجر به ارز قوی تر می شود. برعکس زمانی که تورم کاهش می یابد صادق است.

  گاز طبیعی: نمودار هفتگی

  S&P Global می‌گوید که افزایش ذخایر گاز طبیعی و رونق انرژی خورشیدی باعث کاهش فشار بر عرضه خواهد شد.

 • شاخص حرکت شاخص قدرت نسبی (RSI) به صورت صعودی با قیمت در نمودار هفتگی همگرا می شود، چیزی که زمانی رخ می دهد که قیمت به پایین ترین حد خود برسد اما RSI اینطور نیست.


  اشتراک گذاری:

  • قیمت گاز طبیعی پس از انتشار داده های تورم ایالات متحده که کمتر از حد انتظار بود، بهبود یافت و بر دلار آمریکا تاثیر گذاشت.
  • پیش از انتشار داده های روز جمعه، گاز طبیعی به دلیل ذخایر بیش از حد انتظار در اروپا، کاهش قیمت داشت.
  • این تا حد زیادی داده های ایالات متحده را در روز پنجشنبه تحت الشعاع قرار داد که نشان دهنده کاهش موجودی انبارها در هفته گذشته بود.

  XNG/USD در طول جلسه ایالات متحده با قیمت 2.700 دلار بر MMBtu معامله می شود.

  اخبار گاز طبیعی و محرکان بازار

  • زمستان 2022-2023 نیز در ایالات متحده و اروپا نسبتاً ملایم بود و تقاضا برای گاز طبیعی را کاهش داد و ذخایر آن را نسبت به سال گذشته بالا نگه داشت. اسلاو می نویسد، این بدان معناست که برای تکمیل آنها در سال 2023 کمتر مورد نیاز است.

  • سطح ذخیره سازی گاز طبیعی در اروپا – که برای آمادگی برای زمستان ایجاد شده است – به طور قابل توجهی بالاتر از سال های گذشته است که نگرانی های عرضه را کاهش داده و قیمت ها را کاهش می دهد.

  • با این حال، تا زمانی که این اتفاق نیفتد، قیمت احتمالاً در محدوده خود به تثبیت ادامه خواهد داد.

   همانطور که می توان انتظار داشت، دلیل کاهش قیمت ها کاهش تقاضا است. درست است که اروپا در حال خرید گاز طبیعی مایع است. اما در حال خرید بسیار کمتر از سال گذشته است: زیرا غارهای ذخیره آن بی نهایت نیستند و هنوز گاز بسیار زیادی از سال گذشته در آنها باقی مانده است.

  • سوالات متداول تورم

   تورم افزایش قیمت یک سبد کالا و خدمات را اندازه گیری می کند. تورم اصلی معمولاً به صورت درصد تغییر ماه به ماه (MoM) و سال به سال (سال) بیان می شود. تورم اصلی عناصر ناپایدارتر مانند غذا و سوخت را که ممکن است به دلیل عوامل ژئوپلیتیکی و فصلی در نوسان باشد، حذف می کند. تورم اصلی رقمی است که اقتصاددانان روی آن تمرکز می کنند و سطحی است که توسط بانک های مرکزی مورد هدف قرار می گیرد، که موظف هستند تورم را در سطح قابل کنترل نگه دارند، معمولاً حدود 2٪.