به احتمال زیاد هفته آینده کاهش می یابد – Rabobank

چهارشنبه آینده، FOMC تصمیم خود را در مورد سیاست پولی اعلام خواهد کرد. تحلیلگران رابوبانک اشاره می کنند که احتمال اینکه فدرال رزرو چرخه پیاده روی خود را تا 25 واحد در ثانیه کند کند، افزایش یافته است.

کاهش تورم احتمال افزایش های کوچکتر را افزایش داده است

ما همچنان فکر می‌کنیم که بر اساس محرک تورم، FOMC احتمالاً در محدوده هدف 4.75-5.00 متوقف می‌شود و تا پایان سال متوقف می‌شود.»

نشست بعدی FOMC، در 31 ژانویه و 1 فوریه، در پس زمینه کاهش تورم و نشانه هایی از تضعیف اقتصاد برگزار می شود. علاوه بر این، انتظار می‌رود چرخش سالانه روسای بانک‌های منطقه‌ای با حق رای منجر به مجموعه‌ای از رای‌دهندگان بدتر شود. بنابراین، به طور فزاینده ای محتمل است که فدرال رزرو چرخه پیاده روی خود را تا 25 bps در 1 فوریه کاهش دهد.

«داده‌های کاهش‌دهنده تورم امروز PCE در ماه دسامبر تا حد زیادی مطابق با انتظارات بازار بود و آنچه را قبلاً از داده‌های CPI می‌دانستیم تأیید می‌کند، یعنی اینکه اوج تورم پشت سر ماست، مگر اینکه انگیزه‌های تورمی جدید مانند شوک‌های جدید عرضه منفی دریافت کنیم. مارپیچ دستمزد-قیمت از کنترل خارج می شود. تورم سرفصل PCE، که مورد علاقه فدرال رزرو برای اندازه گیری تورم است، نسبت به سال قبل به 5.0 درصد کاهش یافت و تورم اصلی به 4.4 درصد کاهش یافت.

اگر شوک‌های منفی عرضه جدید اتفاق بیفتد و/یا مارپیچ قیمت دستمزد از کنترل خارج شود، همچنان شاهد خطرات صعودی برای تورم و نرخ وجوه فدرال در طول سال هستیم.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/fed-increasingly-likely-that-it-will-slow-down-next-week-rabobank-202301271600