با وعده سیاست محتاطانه PBoC، شانگهای اوج گرفت، نفت همچنان تحت فشار است

در زمان انتشار، Nikkei225 ژاپن ثابت ماند، ChinaA50 1.10 درصد افزایش یافت، Hang Seng 0.62 درصد رشد کرد و Nifty50 1.10 درصد سقوط کرد.

بازارهای حوزه آسیایی اقدامات خاص کشور را نشان می دهند. با وجود اینکه S&P500 در روز جمعه با نوسانات کمتری همراه بود، نوسان در سهام آسیایی بالاتر به نظر می رسد. سهام ایالات متحده متلاطم باقی ماندند اما جلسه روز جمعه با مقداری زیان به پایان رسید. سرمایه گذاران در مورد S&P500 محتاط ماندند زیرا انتظار می رود فدرال رزرو (فدرال رزرو) به طلسم سیاست های سختگیرانه خود در سیاست پولی ماه می خود ادامه دهد و به این دلیل است که تورم اصلی ایالات متحده بسیار پایدار است.


اشتراک گذاری:

  • سهام های آسیایی علیرغم نوسانات کمتر S&P500، عملکرد خاص کشورها را نشان می دهند.
  • سهام چین در حال افزایش سرسام آور هستند زیرا PBoC وعده سیاست پولی محتاطانه ای را برای تحریک تقاضای داخلی داده است.
  • بهبود ارزش دلار آمریکا بر قیمت نفت فشار وارد کرده است.

بازارهای ژاپن پس از افزایش چند جلسه معاملاتی متلاطم شده اند. انتظارات برای ادامه سیاست انبساطی از سوی بانک ژاپن (BoJ) باعث تقویت سهام شد.

در همین حال، اقتصاددان گروه UOB، هو ووی چن، آخرین ارقام تراز تجاری در چین را بررسی کرد. وی اظهار داشت: «صادرات به طور غیرمنتظره ای در ماه مارس افزایش یافت، در حالی که واردات از استحکام کمتری برخوردار بود اما همچنان بالاتر از انتظارات اجماع بود. محموله های چین در بحبوحه عادی شدن تولید داخلی و تقاضای قوی تر از بازارهای آسیایی و اروپایی بهبود یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/asian-stock-market-shanghai-soars-as-pboc-promises-prudent-policy-oil-remains-under-pressure-202304170513در حالی که بانک خلق چین (PBoC) وعده سیاست پولی محتاطانه ای را برای تحریک تقاضای داخلی داده است، سهام چین سر به فلک کشیده است. تورم چین در چند ماه گذشته علیرغم بازگشایی اقتصاد پس از بازگرداندن کنترل های همه گیر کاهش یافته است. PBoC بر افزایش تقاضای خرده‌فروشی تمرکز دارد زیرا باعث افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان به اقتصاد می‌شود.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از چاپ بالای 101.80 نشانه هایی از افت را در حرکت صعودی نشان می دهد. به نظر می رسد صعودی در شاخص USD به دلیل انتشار داده های ضعیف تقاضای خرده فروشی ایالات متحده محدود شده است. داده‌های خرده‌فروشی 1.0% در مقابل انتظار 0.4% کاهش یافت زیرا خانوارها تقاضا برای کالاهایی با برچسب قیمت بالا را به تعویق انداختند تا از هزینه‌های بیشتر تامین مالی جلوگیری کنند.

در جبهه نفت، بهبود ارزش دلار آمریکا بر قیمت نفت فشار وارد کرده است. طلای سیاه در حدود 82.70 دلار در نوسان است.