با توجه به داده‌های ایالات متحده، یورو/دلار به ضررهای خفیف نزدیک به 1.0700 می‌چسبد، زیرا نگرانی‌های فدرال رزرو جنگ‌طلب پذیرفته شده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-clings-to-mild-losses-near-10700-as-hawkish-fed-concerns-gain-aceptance-us-data-eyed-202306050538

شایان ذکر است که NFP ایالات متحده در روز جمعه به بالاترین حد چهار ماهه خود رسید و در عین حال شرط‌های متعصب فدرال رزرو را تقویت کرد، که به نوبه خود باعث افزایش شاخص دلار آمریکا (DXY) در اواخر وقت شد.

EUR/USD در حالی که برای دومین روز متوالی با حرکت در روز دوشنبه در اروپا کاهش می یابد، تا 1.0695 عقب نشینی می کند و به ضررهای جزئی اخیر پایبند است. با انجام این کار، جفت یورو سرنخ هایی از تعصبات جنگ طلبانه بازار پیرامون فدرال رزرو (فدرال رزرو) به ویژه پس از حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه (NFP) دریافت می کند.


اشتراک گذاری:

  • یورو/دلار آمریکا در بحبوحه باخت دو روزه، از پایین ترین سطح روزانه خود جهش کرد.
  • NFP ایالات متحده، صندوق بین المللی پول جورجیوا زیربنای نگرانی های جنگ طلبانه برای فدرال رزرو است.
  • آمارهای اتحادیه اروپا در حمایت از ادعاهای جنگ طلبانه سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا ناکام است.
  • PMI خدمات ISM ایالات متحده، سفارشات کارخانه ممکن است خرس های یورو را در میان خاموشی فدرال رزرو سرگرم کند.

همگرایی متحرک نمایی 200 روزه و یک خط روند شیب دار از اواخر نوامبر 2022، در حدود 1.0690-85، خرس EUR/USD را به چالش می کشد.

در آخر هفته، کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) پیشنهاد کرد که فدرال رزرو باید اقدامات بیشتری برای مهار تورم انجام دهد. ما هنوز شاهد کاهش قابل توجهی در وام دهی نیستیم. کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول، شنبه در دوبرونیک کرواسی به کارن تسو از CNBC گفت.

در جاهای دیگر، اعداد رشد و تورم از منطقه یورو حداکثر کاهش یافته است، که به نوبه خود به نفع شاهین های فدرال رزرو است و فشار نزولی بر قیمت یورو/دلار آمریکا وارد می کند.

با نگاهی به آینده، قیمت EUR/USD به سمت پایین ترین سطح ماهانه قبلی که در روز پنجشنبه در حدود 1.635 مشخص شده بود، تحت فشار باقی می ماند زیرا معامله گران منتظر PMI خدمات ISM ایالات متحده و سفارشات کارخانه برای ماه می هستند. اگر داده‌های برنامه‌ریزی‌شده انتظارات ضعیف را نادیده بگیرند و نتایج قوی را چاپ کنند، خرس‌های یورو دلیل دیگری برای تشویق خواهند داشت.

تحلیل تکنیکال

همچنین افزایش قدرت DXY، اجتناب از انقضای سقف بدهی است زیرا سیاستگذاران ایالات متحده موفق شدند این محدودیت را تا سال 2024 تمدید کنند. علاوه بر این، ترس از تنش جدید ایالات متحده و چین بر سر تایوان و لفاظی روسیه و اوکراین نیز بر این احساسات تأثیر می گذارد. و به خرس های EUR/USD اجازه دهید امیدوار باقی بمانند.