با تغییر تمرکز روی داده های ایالات متحده، دلار آمریکا سودها را تثبیت می کند


اشتراک گذاری:

 • دلار آمریکا در ابتدای هفته در برابر رقبای خود مقاوم است.
 • شاخص دلار آمریکا پس از رالی هفته گذشته در بالاترین سطح چند هفته اخیر معامله شد.
 • شرط‌های فدرال رزرو هاوکیش همچنان به افزایش دلار آمریکا ادامه می‌دهند.

دلار آمریکا (USD) واحد پول رسمی ایالات متحده آمریکا و واحد پول “عملی” تعداد قابل توجهی از کشورهای دیگر است که در آنها در کنار اسکناس های محلی در گردش است. این ارز پرمعامله ترین ارز در جهان است که بیش از 88 درصد از کل گردش ارز خارجی جهان یا به طور متوسط ​​6.6 تریلیون دلار در روز مبادلات را به خود اختصاص می دهد. داده ها از سال 2022
پس از جنگ جهانی دوم، دلار آمریکا از پوند انگلیس به عنوان ارز ذخیره جهان خارج شد. در بیشتر تاریخ خود، دلار آمریکا توسط طلا پشتیبانی می‌شد، تا اینکه توافقنامه برتون وودز در سال 1971 که استاندارد طلا از بین رفت.

تصمیمات فدرال رزرو چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

در نیمه دوم هفته، PMI تولید ISM، تغییر اشتغال ADP و گزارش مشاغل ماه می اداره آمار کار ایالات متحده توسط فعالان بازار به دقت زیر نظر خواهد بود.

محرک‌های بازار دیجست: دلار آمریکا در برابر رقبای خود انعطاف‌پذیر است

 • دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) روز جمعه گزارش داد که تورم در ایالات متحده که با تغییر در شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) اندازه گیری می شود، از 4.2 درصد در ماه مارس به 4.4 درصد بر اساس سالانه در آوریل افزایش یافت.
 • شاخص قیمت سالانه Core PCE، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، در مقایسه با انتظار بازار 4.6 درصد، به 4.6 درصد افزایش یافت.
 • جزئیات بیشتر انتشار BEA نشان داد که درآمد شخصی 0.4 درصد به صورت ماهانه افزایش یافته است در حالی که هزینه های شخصی 0.8 درصد افزایش یافته است.
 • لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، روز جمعه به CNBC گفت که داده های شاخص قیمت PCE حاکی از پیشرفت آهسته تورم است. مستر افزود: “برای فدرال رزرو مهم است که سیاست های پولی را تشدید نکند.”
 • بر اساس گزارش CME Group FedWatch Tool، بازارها در حال حاضر با احتمال کمتر از 40 درصد قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو نرخ سیاست خود را در جلسه آتی بدون تغییر نگه دارد.
 • روز یکشنبه، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان، به توافقی دست یافتند که به طور موقت محدودیت بدهی را به حالت تعلیق درآورند تا از نکول بدهی آمریکا جلوگیری کنند. مجلس نمایندگان و سنا هنوز باید این توافق را تصویب کنند که سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری را تا اول ژانویه 2025 در روزهای آینده به حالت تعلیق در می آورد.
 • بازارهای اوراق قرضه و سهام در ایالات متحده در روز دوشنبه بسته خواهند ماند.
 • در روز سه‌شنبه، هیئت کنفرانس داده‌های شاخص اعتماد مصرف‌کننده را برای ماه می منتشر خواهد کرد.

تحلیل فنی شاخص دلار آمریکا: چشم انداز صعودی در کوتاه مدت بدون تغییر باقی می ماند

در شرایط شدید، فدرال رزرو همچنین می تواند دلار بیشتری چاپ کند و تسهیل کمی (QE) را اعمال کند. QE فرآیندی است که توسط آن فدرال رزرو به طور قابل ملاحظه ای جریان اعتبار را در یک سیستم مالی گیر کرده افزایش می دهد.
این یک اقدام سیاستی غیراستاندارد است که زمانی استفاده می‌شود که اعتبار خشک شود، زیرا بانک‌ها به یکدیگر وام نمی‌دهند (به دلیل ترس از نکول طرف مقابل). زمانی که صرفاً کاهش نرخ بهره بعید است به نتیجه لازم دست یابد، آخرین راه حل است. این سلاح منتخب فدرال رزرو برای مبارزه با بحران اعتباری بود که در طول بحران بزرگ مالی در سال 2008 رخ داد. این سلاح شامل چاپ دلارهای بیشتر توسط فدرال رزرو و استفاده از آنها برای خرید اوراق قرضه دولتی ایالات متحده عمدتاً از موسسات مالی است. QE معمولاً منجر به ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا می‌شود.

انقباض کمی چیست و چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟

دلار آمریکا (USD) قدرت خود را برای شروع هفته جدید حفظ می کند، علیرغم اقدامات تجاری ضعیف در میان تعطیلات روز یادبود در ایالات متحده (ایالات متحده). شاخص دلار آمریکا (DXY)، که عملکرد دلار آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز اصلی دنبال می‌کند، پس از افزایش 1 درصدی در هفته گذشته، در بالای 104.00 ثابت باقی می‌ماند.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار روزانه نزدیک به 70 باقی می ماند و نشان می دهد که شاخص دلار آمریکا (DXY) ممکن است در کوتاه مدت از نظر فنی بیش از حد خرید شود. در صورتی که DXY تصحیح فنی را انجام دهد، 104.00 (رفبوناچی 23.6% از روند نزولی نوامبر- فوریه) به عنوان پشتیبانی کلیدی تراز می شود. بسته شدن روزانه کمتر از این سطح می‌تواند فروشندگان دلار را جذب کند و در را برای یک لغزش طولانی به سمت 103.00 باز کند، جایی که میانگین متحرک ساده 100 روزه (SMA) در آن قرار دارد.

به دنبال آخرین انتشار داده‌های خوش‌بینانه اقتصاد کلان از ایالات متحده، سرمایه‌گذاران چشم‌انداز سیاست فدرال رزرو را مجددا ارزیابی می‌کنند و اکنون شانس بیشتری برای افزایش مجدد نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در ماه ژوئن وجود دارد. به نوبه خود، دلار به دنبال افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده به یافتن تقاضا ادامه می دهد.

انقباض کمی (QT) فرآیندی معکوس است که به موجب آن فدرال رزرو خرید اوراق قرضه از موسسات مالی را متوقف می‌کند و اصل اوراق قرضه‌ای را که در سررسید نگهداری می‌کند، مجدداً سرمایه‌گذاری نمی‌کند. معمولا برای دلار آمریکا مثبت است.

مهمترین عامل منفرد تأثیرگذار بر ارزش دلار آمریکا، سیاست پولی است که توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) شکل می گیرد. فدرال رزرو دو وظیفه دارد: دستیابی به ثبات قیمت (کنترل تورم) و ایجاد اشتغال کامل. ابزار اصلی آن برای دستیابی به این دو هدف، تعدیل نرخ بهره است.
زمانی که قیمت ها خیلی سریع افزایش می یابند و تورم بالاتر از هدف 2 درصدی فدرال رزرو است، فدرال رزرو نرخ ها را افزایش می دهد که به ارزش دلار کمک می کند. زمانی که تورم به زیر 2 درصد می‌رسد یا نرخ بیکاری خیلی بالا می‌رود، فدرال رزرو ممکن است نرخ‌های بهره را کاهش دهد که بر گرین‌بک تأثیر می‌گذارد.

تسهیل کمی چیست و چگونه بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد؟


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-dollar-holds-ground-ahead-of-key-data-releases-202305291054

اگر DXY به استفاده از 104.00 به عنوان پشتیبانی ادامه دهد، خریداران احتمالاً علاقه مند خواهند بود. علاوه بر این، تلاقی صعودی که در SMAهای 20 روزه و 50 روزه مشاهده می شود، نشان دهنده افزایش حرکت است. در روند صعودی، 105.00 (سطح روانی، سطح ایستا) به عنوان مقاومت بعدی قبل از 105.60 (SMA 200 روزه، فیبوناچی 38.2% اصلاحی) همسو می شود.