اینگونه است که بانک های بزرگ داده های تورم PCE را پیش بینی می کنند

انتظار می رود Core PCE در 4.6٪ سال به سال باقی بماند در حالی که در آوریل (MoM) 0.3٪ افزایش یابد. این عنوان در آوریل 0.4 درصد افزایش یافته و نرخ سالانه از 4.2 درصد به 3.9 درصد کاهش یافته است.

TDS

در ماه آوریل، کاهش قیمت اصلی سالانه PCE ممکن است بدون تغییر در 4.6٪ باقی بماند.

CIBC

تورم اصلی PCE باید در ماه آوریل به طور مداوم قوی باقی بماند، با انتظارات برای افزایش 0.38 درصدی ماهانه بر اساس عناصر تورم CPI و PPI. در حالی که این افزایش مشابه با 0.41٪ PCI اصلی MoM است، اجزای اصلی قیمت خدمات غیر سرپناهی ممکن است با 0.42٪ MoM قوی تر در PCE در مقایسه با 0.11٪ در CPI افزایش یابد که باید واگرایی بین CPI و تورم PCE را برجسته کند. پیش‌بینی‌های ما حاکی از آن است که تورم اصلی PCE کمی افزایش می‌یابد و به 4.7 درصد سالانه می‌رسد، اگرچه این نیز نسبت به هرگونه تجدیدنظر در داده‌های PCE در انتشار دوم تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول حساس خواهد بود.

درباره شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی اصلی


اشتراک گذاری:

شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو، یعنی مخارج مصرف شخصی اصلی (PCE)، توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) در روز جمعه، 26 می در ساعت 12:30 به وقت گرینویچ منتشر خواهد شد و با نزدیک شدن به زمان انتشار، در اینجا آمده است. پیش بینی اقتصاددانان و محققان چهار بانک بزرگ.

مخارج اصلی مصرف شخصی یک شاخص کلیدی تورم است، بنابراین قرائت بالاتر از حد انتظار برای دلار آمریکا و بالعکس صعودی است. PCE توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده منتشر شده است و میانگین پولی که مصرف کنندگان در طول یک ماه خرج می کنند را تخمین می زند. قرائت اصلی محصولات فصلی و فرار مانند غذا و انرژی را برای محاسبه دقیق رفتار قیمت حذف می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-core-pce-preview-forecasts-from-four-major-banks-inflation-to-stay-elevated-in-april-202305260642

با توجه به اینکه شاخص قیمت PCE خدمات مراقبت پزشکی (یک نیروی ضد تورم) را بالاتر از سبد CPI می‌کند، اما مسکن (نیروی تورمی) کمتر است، افزایش ماهانه تنظیم‌شده فصلی در PCE اصلی باید حداقل یک تیک ضعیف‌تر از مواد غذایی/انرژی قبلی باشد. CPI. با این حال، این باعث می شود که نرخ سالانه تنها یک تیک کمتر از ماه قبل، در 4.5٪ باشد.

سیتی

ما انتظار داریم که تورم اصلی PCE در آوریل یک دهم بالاتر به 0.4% MoM برسد، که با افزایش MoM CPI اصلی مطابقت دارد، هر چند احتمال غیر قابل اغماض وجود دارد که 0.3% چاپ شود (پیش بینی ما 0.37٪ است). نرخ سالانه احتمالاً یک دهم افزایش یافت و به 4.7 درصد رسید.

NBF