انتظار می رود EUR/USD در پایان سال زیر سطوح فعلی معامله شود – Rabobank


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-expected-to-be-trading-below-current-levels-at-year-end-rabobank-202307141421

در پاسخ به سیگنال‌های کاهش تورم در ایالات متحده، پیش‌بینی‌های دلار خود را در سطح یک ماهه کاهش داده‌ایم. با این حال، با توجه به پیش‌بینی‌های داخلی ما در مورد ریسک‌های رکودی ایالات متحده، و با در نظر گرفتن بادهای معکوس اقتصادی پیش روی منطقه یورو، شاهد کاهش معاملات EUR/USD در پایان سال و تا اوایل سال 2024 هستیم.

نشانه‌های کاهش تورم در ایالات متحده و سطح بالایی از شک و تردید در مورد توانایی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره پس از نشست ژوئیه نشان می‌دهد که احتمالاً دلار ملایمی در کوتاه‌مدت حاکم خواهد شد. با این اوصاف، نشانه‌هایی که نشان می‌دهد چرخه افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا به سمت اوج خود حرکت می‌کند، نشان می‌دهد که یورو/دلار آمریکا ممکن است برای کسب سود بیشتر فراتر از فصل تابستان تلاش کند. علاوه بر این، اگر ترس از رکود در ایالات متحده تا پایان سال تقویت شود، دلار آمریکا می تواند از حمایت گسترده بهره مند شود.


اشتراک گذاری:

EUR/USD برای رسیدن به بالاترین سطح بهاری خود – درست زیر 1.11 – با مشکل بسیار کمی روبرو بوده است. اقتصاددانان رابوبانک چشم انداز این جفت ارز را تحلیل می کنند.

دلار نرم احتمالا در کوتاه مدت غالب خواهد شد