افزایش نرخ با وجود نوسانات ادامه می یابد – Danske

در این هفته، بانک مرکزی اروپا تاکید کرد که هیچ معامله‌ای بین ریسک‌های تورم و ثبات مالی وجود ندارد و ما انتظار داریم بانک مرکزی آمریکا پیام مشابهی را در هفته آینده ارائه دهد. برنامه جدید تامین مالی مدت بانکی که به بانک‌ها امکان می‌دهد از نقدینگی فدرال رزرو در برابر وثیقه‌های همتراز استفاده کنند، در طول سه روز اول استفاده، 11.9 میلیارد دلار به بانک‌ها ارائه کرد.


اشتراک گذاری:

«تا کنون، نرخ‌های واقعی کوتاه‌مدت و شرایط مالی گسترده‌تر نسبتاً ثابت مانده‌اند. معیار «مالیات بر رشد» داخلی ما در قلمرو محدودی است، زیرا سخت‌تر شدن اجزای اعتبار و سهام، بازدهی پایین‌تر و نرخ‌های وام مسکن را جبران کرده است. تا زمانی که داده‌های کلان قوی باقی بمانند، این به خوبی برای فدرال رزرو مناسب است، و در حال حاضر، ما خواستار افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در هفته آینده و نرخ پایانی ۵.۰۰ تا ۵.۲۵ درصدی در ماه مه هستیم. از این رو، ما شاهد خطرات صعودی اندکی برای نرخ های کوتاه مدت نسبت به سطوح فعلی هستیم.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/fed-preview-rate-hikes-to-continue-despite-volatility-danske-202303172031

روز چهارشنبه فدرال رزرو تصمیم خود را در مورد سیاست پولی اعلام خواهد کرد. تحلیلگران Danske Bank معتقدند که فدرال رزرو با وجود آشفتگی های اخیر در میان آشفتگی های بخش بانکی، نرخ بهره را 25 واحد افزایش داده است.

فدرال رزرو نمی تواند مانع از تشدید سیاست های پولی شود