آموزش اتوکد الکتریکال (AutoCAD Electrical) بصورت گام به گام

این مجموعه با آموزش نکات کلیدی و کاربردی به شما کمک میکند که بتوانید از پس پروژهّهای خود به صورت کاملا عملی بربیایید و حتی به عنوان یک متخصص کار با این نرمافزار بتوانید پروژه بگیرید و مشغول به کار شوید. طی این دوره آموزشی فارسی و کامل نرم افزار اتوکد ، کار را با مبانی کار با رابط کاربری اتوکد آغاز کرده و قدم به قدم هنگام طراحی دقیق اجزاء در کنار شما خواهیم بود. مجتمع فنی تهران در دو دوره مجزا زمینه یادگیری این نرم افزار را برای هنرجویان فراهم کرده است و با در نظر گرفتن مدت زمان بالا برای آموزش این نرم افزار، امکان ترسیم نقشه های مختلف در حوزه های گوناگون مهندسی را برای دانشجویان در طول مدت کلاس فراهم آورده است و دانشجویان پس از اتمام دوره قادر خواهند بود تمامی ترسیمات دوبعدی (بعد از دوره مقدماتی) و سه بعدی (بعد از دوره پیشرفته) را در نرم افزار ترسیم نمایند.

امروزه اتوکد در سرتاسر جهان بیش از 200 میلیون کاربر دارد و تصور این که یک مهندس عمران یا معمارِ حرفهای، بر نرمافزار اتوکد مسلط نباشد، تقریباً غیر ممکن است. با استفاده از دستورهایی که در این قسمت قرار گرفته است شما میتوانید به آسانی، اسناد را باز، ایجاد، چاپ و یا منتشر کنید و یا پیوست یک ایمیل قرار دهید. شما می توانید از این نقاط همان طور که برای linework در اتوکد استفاده می کنید، بهره ببرید. Snap: حالت طراحی که به شما اجازه می دهد مکان نمای خود را بکشید و نقاط دقیقی را بر روی یک الگوی شبکه قرار دهید. نرم افزار اتوکد (Autocad) که قبلا اینجا باهاش آسنا شدیم و با کاربرهای اون امروز قرار آموزش اتوکد اون رو شروع کنیم که واقعا از نظر کیفی در حد دوره های حرفه ای سایر اموزش ها میباشد در قسمت اول این دوره با نرم افزار آسنا میشیم و منوه ای نرم افزار نحوی ذخیر کردن پروز ها و سایر مواردی که برای آشنایی شما عزیزان لازم هست پس پیشنهاد میکنم این دوره ی آموزش رو دنبال کنید.

آموزش اتوکد دوبعدی

آموزش اتوکد دوبعدی (AutoCAD 2D) به عنوان دقیق ترین و رایج ترین نرم افزار در زمینه ترسیم فنی و انجام پروژه های مهندسی سالهاست که جایگاه ویژه ای را میان کاربران رشته های مختلف مهندسی دارا می باشد. آموزش اتوکد دوبعدی به دلیل پایه ای بودن ترسیمات فنی در دوبعد یک ضروریت برای یادگیری این نرم افزار است. سلام آموزش آپدیتی نداشته است و فقط نرم افزار ارسالی در حالت پستی بروز شده است. این مجموعه شامل 30 درس می گردد و اولین بار است که این حجم از یک محصول تجاری به صورت رایگان در وب فارسی منتشر می گردد. با این آموزش گام به گام میتوانید اولین اشیاء اتوکدی خود را رسم کنید. اولین نسخه آن در سال ۱۹۸۲ عرضه شده و هر روز امکانات و تسهیلات بیشتری را در اختیار افرادی که با نقشه کشی و مدل سازی سرو کار دارند قرار می دهد. درست بالای استوانه، یک کره با شعاعی مشابه آن بسازید.

مجموعه آموزش هایی که برای دانلود رایگان شما تدارک دیده ایم، شامل 5.5 ساعت فیلم آموزشی به زبان فارسی و در ورژن 2018 Autocad تهیه شده اموزش اتوکد است. در این دوره طراحی سه بعدی برای شما تدریس می شود. چرا باید طراحی سه بعدی با اتوکد را شروع کنید؟ با ظهور نرم افزارهای معماری مانند اتوکد، کارهای طراحی جدی تر دنبال شد و علاقمندان بیشتری به این کار روی آوردند و همچنین نرم افزارها باعث شدند تا طراحی ها با ظرافت و دقت بیشتری انجام شوند و دیگر نیازی به کاغذ، خط کش و قلم نمی باشد. در این دوره آموزش اتوکد مباحثی مانند استفاده از نوار ابزار، انتخاب Workplace ها و استفاده از ViewCube را بررسی می کنیم. در طول آموزش گام به گام باهم با استفاده از یادگیری مبانی و دستورات نرم افزار AutoCAD که در حال حاضر پرکاربردترین نرم افزار مهندسی عمران است، بندهای آیین نامه های مقررات ملی ساختمان، ضوابط نظام مهندسی و شهرداری و نکات اجرایی سازه ای و معماری، بطور پروژه محور نقشه های اجرایی این سازه ها رو ترسیم می کنیم.

در حال حاضر تنها موضوع جدیدتر بودن مدنظر نیست. اگر قصد چرخاندن (Twist) Sweep را ندارید، لازم نیست زاویه تعیین کنید. این یعنی برای هر اتصال یا چیزی که لازم است انتخاب شود، از متریال استفاده شده تا نرم افزار بتواند نوع اتصال مثل گیره، جوش، لحیم کاری و غیره را بهتر طبقه بندی کند. ۲- من قبلاً در کلاسهای حضوری یا دورههای مجازیِ آموزشیِ اتوکد شرکت کردهام، آیا لازم هست این دوره آموزشی را خریداری کنم؟ زیرا در هر شرکت مهندسی با هر زمینه کاری که مشغول به فعالیت شوید، دیر یا زود از شما ترسیم یک نقشه با اتوکد خواسته خواهد شد. همچنین مدل سازی سه بعدی اشیاء را برای شما شرح دادیم. اگر شما بخواهید نقشه های سه بعدی ترسیم کنید یک محور دیگر به آن به نام Z اضافه می شود. آموزش اتوکد به شما کمک میکند تا بتوانید در صنایع مختلفی مشغول به کار شوید و خود را به عنوان یک متخصص تمام عیار معرفی کنید.

با آن میتوانید جزئیات خوبی را به طرحتان اضافه کنید. پس از آن از شما خواشته میشود تا نقطه ابتدایی خط را در مختصات وارد کنید و یا نقطه ای بر روی محور مختصات در نظر بگیرید و کلید اینتر را بزنید تا مختصاتها ثبت شوند و سپس میتوانید با تغییر دادن موس، خط مورد نظر خود را رسم کنید. شما با مشاهده سرفصل های دوره های آموزشی متوجه میشوید که تمام چیزی که برای تسلط به این نرم افزار و مهارت های مرتبط با auocad نیاز دارید در این دوره آموزشی گنجانده شده است و برای مشاهده کیفیت سمعی و بصری دوره آموزشی و کارهایی از قبیل ضبط در استودیو و چند مرحله تدوین نیز میتوانید پیش نمایش دوره آموزشی اتوکد و همینطور قسمت هایی که جهت نمونه به صورت پیش نمایش قرارداده شده اند را مشاهده بفرمایید. نکته: یک Source Arrow میتواند به چند Destination Arrow وصل شود، اما یک Destination Arrow تنها میتواند یک منبع داشته باشد.

همچنین مدل سازی سه بعدی اشیاء را برای شما شرح دادیم.

لطفاً این موضوع را از طریق شماره پشتیبانی واتساپ داده شده در صفحه تماس با ما ارسال فرمایید تا توسط واحد فنی بررسی گردد. حقیقتاً به نظر ما نیز شرکت در دورههای حضوری که در آن ارتباط مستقیم با مدرس وجود دارد بر دورههای مجازی ارجح است به شرطی که معلم هر دو دوره یک شخص باشد! اگر دو مکان مجزا دارید که مواد باید در آن جا وصل شوند، می توانید از علامت مثبت برای متصل کردن دو نقطه انتهایی به یکدیگر استفاده کنید . به شما توصیه می کنیم حتماً دو نرم افزار اصلی نقشه کشی برق صنعتی را یاد بگیرید. بعد از آن هم یک جزوه پی دی اف را برای تکمیل فرآیند یادگیری شما عزیزان قرار دادیم. خوشبختانه آموزش های خوبی توسط شرکت های گوناگون برای اتوکد تهیه شده است که یکی از کامل ترین آن ها مربوط به شرکت مهندس یار می باشد.

در دوره جامع آموزش صفر تا صد اتوکد در معماری، تمام مواردی که برای تسلط کامل به ترسیم نقشههای فاز یک و دو معماری و سازه نیاز دارید، بهصورت کامل به شما آموزش داده میشود.اما در این آموزش، قصد دارم به شما یاد دهم که چطور فقط با ۷ دستور اتوکد، یک پلان معماری را ترسیم کنید. فایل دانلود آموزش اتوکد مهندس یار شامل چه مواردی می شود؟ این مجموعه را هم می توانید به صورت فایل در ایمیل خود دانلود کنید و هم اینکه به صورت پستی درب منزل دریافت کنید. دوره های آموزشی بصورت آنلاین و غیرحضوری هم برگزار می شوند . این بسته نقشه های ابزار دقیق را دارا میباشد منظورم اموزش کامل هست تشکر .

دانستن نحوه نوشتن پلاگین های اتوکد به ما این امکان را می دهد تا دستورات جدید اتوکد را ایجاد کنیم که کارهای روزمره را به صورت خودکار انجام می دهند، محاسبات پیچیده ای انجام می دهند یا چندین سیستم را یکپارچه می کنند تا به ما کمک کند تا تولیدی، دقیق تر و مؤثرتر باشیم. استفاده از دستورات برای هاشورزنی ، ترسیم کادر های رنگ مشخص شده ، طریقه نوشتن کلمه ، متن و … به شما یاد می دهیم چگونه با ویژگی هایی مثل پنجره Drafting Settings و نوار ابزار Quick Access کار کنید و طریقه استفاده از Off-screen Selection و LineType Gap Selection را نشان خواهیم داد.